Nie ma zgody Rady Miejskiej w Wolinie dla wydzierżawienia blisko 4 hektarów terenów inwestorowi, wobec którego od kilkunastu dni prowadzona jest akcja protestacyjna przez Mieszkańców. Jak podkreślali w trakcie sesji wszyscy radni, nie ma zgody aby w żadnym miejscu w Wolinie powstał tego typu zakład. 

Rada zajmowała się wnioskiem, gdyż 8 lipca spółka „Tymczasowy Zakład Recyklingu Materiałów Budowlanych Spółka z o o w Świnoujściu” wystąpił z wnioskiem o wydzierżawienie nieruchomości z przeznaczeniem częściowo na cele produkcyjno – przemysłowe z przeznaczeniem na cele składowe związane z prowadzoną działalnością, na potrzeby przetwarzania odpadów przy budowie drogi S3 na odcinku Świnoujście – Troszyn.”

Chodzi o inwestora, który kilkanaście dni temu w innym miejscu na jednej z działek nieopodal osiedla domków jednorodzinnych w Wolinie posadowił wagę. Miał to być element zakładu recyklingu odpadów budowlanych. To wzbudziło sprzeciw mieszkańców, którzy na dziś (28.07) zapowiedzieli protest przeciwko działaniu prywatnego inwestora.