Nowa przestrzeń do wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców i gości. Każdego dnia nowe możliwości. W najbliższy piątek 30-lipca 2021 r. o godz. 17.00 zostanie otwarta dla mieszkańców i gości nowa, zielona przestrzeń do zabawy i wypoczynku – Plac Gwiazd w Międzyzdrojach, teren przy Alei Gwiazd.  

– To ważny dzień dla Międzyzdrojów, kiedy w „sercu” międzyzdrojskiej promenady przy Alei Gwiazd oddajemy nową, zieloną przestrzeń do wypoczynku, rekreacji i sportu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieciaki nowe miejsce rekreacji i zabawy, gdzie będą mogły szlifować swoje umiejętności np.   na ściankach wspinaczkowych, trampolinach lub pobawić się na placu zabaw a miłośnicy słońca i wypoczynku mogą skorzystać z nowoczesnych leżaków, czy pospacerować w nowej przestrzeni miejskiej. Już dziś zapraszam na otwarcie Placu Gwiazd i imprezę, startujemy 30 lipca o godz. 17.00. Mam nadzieje, że będziemy się wszyscy dobrze bawić – podkreśla Mateusz Bobek Burmistrz Międzyzdrojów.

A co w programie imprezy? Zaczynamy o godz. 17:00.  Na dzieciaków czekać będzie min. klaun Tomi i  Konewka „Mimi” , żywe rzeźby „Silver Statue”, iluzjoniści,  którzy umilą Wam czas, prowadząc animacje i konkursy z nagrodami.  Będzie się działo… od 17.00 gramy też na  scenie plenerowej  przy Alei Gwiazd. O 17.00 wystąpi lokalny zespół „Madej Band” i  Backstage Acoustic.  

A wieczorem od godz. 19.30 przeniesiemy się w muzyczną podróż z Zespołem Folk Wagon, który zabierze Was na energetyczną wyprawę przez amerykańskie prerie,  zadymione salony, irlandzkie puby, portowe tawerny i szlaki, które przez lądy i wody przemierzają od zawsze, niepokorne dusze.   

Przypomnijmy: Projekt „Międzyzdroje – Morze Zieleni” realizowany jest od 2017 roku i zakłada stworzenie atrakcyjnych terenów do rekreacji i spędzania wolnego czasu w mieście. Tereny objęte projektem podzielone zostały na 8 obszarów (Zielona Brama, Plac Przyrodniczy, Park Rzeźb, Park Leśny, Park Zdrojowy, Plac Gwiazd, Park Aktywności, Park Popołudniowy), z których każdy zaprojektowany został w sposób umożliwiający zarówno wypoczynek jak i rekreację.  Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego pn.: „Zagospodarowanie terenów zieleni w Międzyzdrojach”. Jako jedyny w województwie zachodniopomorskim i jako jeden z siedmiu w Polsce, uzyskał dofinansowanie w wysokości 5.142.338,16 zł. Zapraszamy serdecznie. Czekamy na Państwa i życzymy udanej zabawy!    

Mateusz Bobek
Burmistrz Międzyzdrojów
Referat Promocji, Kultury i Turystyki
Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach