W sobotę (12.05) w partnerskim dla Wolina mieście Usedom (Niemcy), odbył się 16 Jarmark Owczy, zorganizowany przy wsparciu funduszy europejskich, w ramach programu Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie. Jak co roku, obecni na nim byli przedstawiciele wolińskiego samorządu.

Jarmark Owczy, to przedsięwzięcie łączące kulturę i rzemiosło mieszkańców obu zaprzyjaźnionych regionów, obejmujących swym zasięgiem przede wszystkim Gminę Wolin oraz Gminę Usedom. Tak jak w latach ubiegłych, Ośrodek Kultury Gminy Wolin był organizatorem i wykonawcą stoiska promocyjnego Gminy Wolin, na którym oprócz informacji o Gminie Wolin, regionie pomorza zachodniego, znalazło się stoisko rodzimych artystów.

Na scenie, występy artystów z Niemiec, przeplatały się z występami grup z Polski oraz corocznymi manualnymi konkursami technicznymi.
Zaproszenie od Gminy Usedom na 16 Jarmark Owczy otrzymały zespoły wokalne: „Ostromice Kapela”, „Wolinianki”, a także dziecięca grupa „Tańczące Nutki” z Przedszkola Miejskiego z Oddziałem Żłobkowym w Wolinie, które zaprezentowały tańce ludowe oraz układy choreograficzne tańca towarzyskiego.

Oprócz prezentacji zespołów, chętne osoby z naszej grupy wzięły udział w konkursie „robienia na drutach”, w którym laureatem trzeciego miejsca została Pani Danuta Zielińska, której serdecznie gratulujemy. Gratulujemy również pozostałym uczestniczkom naszej grupy, które wzięły udział w tym konkursie.

W sobotnim wydarzeniu wzięła również udział reprezentacyjna grupa wędkarzy z koła PZW nr 24 w Wolinie, która uczestniczyła w warsztatach pn.: „Pielęgnowanie zwyczajów wędkarskich w miastach Usedom & Wolin wraz z demonstracją – wędkarstwo na sucho”.
Uroczystego otwarcia Jarmarku dokonali Burmistrz Usedom Jochen Strorrer oraz Zastępca Burmistrza Wolina Małgorzata Wójcik.
Na odwiedzających tego dnia gości czekało wiele atrakcji m.in. interesujących stoisk (gastronomicznych oraz rękodzielniczych), wystaw i pokazów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za pomoc w organizacji wydarzenia oraz dziękujemy naszym partnerom z Niemiec za zaproszenie na tę klimatyczną imprezę, licząc na dalszą współpracę podczas kolejnego jarmarku już za rok.

Ośrodek Kultury Gminy Wolin