Od godzin porannych, wolińskie błonia odwiedzają licznie mieszkańcy Gminy Wolin oraz goście. Wszystko w związku z wydarzeniem promocyjno-edukacyjnym „Ryba na talerzu”. Głównym celem podejmowanych w ramach programu działań jest propagowanie wiedzy o rybach z regionu Pomorza Zachodniego oraz promocja zdrowego trybu życia poprzez spożywanie ryb z lokalnych połowów.

Na miejscu można spróbować potraw z ryb, wziąć udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez szefa restaruracji KaLaFior Karola Studzińskiego a także skorzystać z licznych stoisk dla dzieci. Wszystko odbywa się w akompaniamencie muzyki.

Przybyli mogli skorzystać z porad dietetyków czy wziąć udział w konkursach. W tym roku organizatorzy szczególną wagę przywiązują do promowania wiedzy o rybach wśród najmłodszych, dlatego w plenerowym kinie będzie można zobaczyć m.in. pierwszy odcinek animowanego cyklu dla najmłodszych pt. „Przyjaciele Rybki Wolinki”. Projekt realizowany jest przez Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków, a wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Jeśli nie mieliście okazji pojawić się na wolińskich błoniach kolejna szansa na wzięcie udziału w rybnym evencie już w niedzielę od godziny 12 do 18.