W pomieszczeniach starej części budynku pojawiły się już ścianki działowe, zagospodarowywany jest teren wokół obiektu, a wszystko po to aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i personelu. Wszystko wskazuje na to, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby otwarcie nowego przedszkola w Wolinie nastąpiło 1 września.

– Prace w Przedszkolu postępują. Jesteśmy o krok bliżej do zakończenia kolejnej inwestycji. W pomieszczeniach starej części budynku powstają już ścianki działowe, zagospodarowywany jest teren wokół obiektu. Zwiększamy też bezpieczeństwo dzieci i personelu rozbierając stary komin przylegający do obiektu – informuje Ewa Grzybowska.

Oddany do użytku żłobek oraz budowane przedszkole to jeden z realizowanych z punktów programu wyborczego. Przedszkole zostaje rozbudowane o trzy oddziały, dodatkowo o 75 miejsc.  Otwarcie przedszkola w nowej odsłonie nastąpi 1 września.

– To bardzo ważna dla nas inwestycja, bo skierowana do dzieci, których bezpieczeństwo oraz komfort przebywania w czasie rozłąki z rodzicami są najważniejsze, a także do rodziców, którzy w poczuciu bezpieczeństwa mogą realizować się zawodowo – mówi Burmistrz Wolina.

Modernizacji doczeka się także kotłownia, a cała inwestycja będzie kosztowała ponad 4 miliony złotych.