– Nie dam się zastraszyć! – mówi Wójt Gminy Świerzno i wyznacza 5.000 złotych nagrody, za pomoc w ujęciu sprawcy lub sprawców uszkodzenia jego samochodów. Przypomnijmy, dziś rano (20.03), po raz drugi w odstępie kilku godzin, ktoś przeciął opony w samochodzie Radosława Drozdowicza.

Pierwszy bardzo poważny sygnał ostrzegawczy miał miejsce jeszcze przed wyborami. Pod koniec maja 2018 roku, ktoś podpalił samochód Radosława Drozdowicza. Sprawców zdarzenia nie ustalono. Jesienne wybory zmieniły w Świerznie wszystko. Nowy Wójt przeprowadził od tego czasu już kilka zmian personalnych, obecnie w urzędzie trwa audyt. Radosław Drozdowicz prześwietlił działalność spółki i gospodarkę finansową gminy, która jak się okazało, nie miała się tak świetnie. Pod koniec ubiegłego roku, w kasie brakowało kilkuset tysięcy złotych na pokrycie zaplanowanych zadań. Obecnie w urzędzie trwa audyt.

Wczoraj (19.03) późnym popołudniem, ktoś przeciął jedną z opon w samochodzie Radosława Drozdowicza. Ten sprawę upublicznił z komentarzem, że nie da się przestraszyć. Rano kolejna z opon w samochodzie Wójta została przecięta.

– Nie odpuszczę dopóki nie znajdę psychopaty – napisał Drozdowicz. Wójt zdecydował się także wyznaczyć nagrodę pieniężną w wysokości 5.000 złotych za pomoc w ujęciu sprawcy lub sprawców podpalenia i przecięcia opon.