Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki kandydatem na posła z list Prawa i Sprawiedliwości. Swoją decyzję, ujawnił w rozmowie z Twoim Radiem.

Po blisko trzech latach pracy na urzędzie Wojewody, trzeba się sprawdzić, a najlepszym sprawdzianem dla polityka jest weryfikacja wyborcza. Niech mieszkańcy ocenią, czy to co robiłem przez ten czas zasługuje na uznanie. Uważam, że trzeba pokornie stanąć z podniesiona przyłbicą i pokornie prosić o głosy naszych mieszkańców, przekonywać ich do głosowania, a jaki będzie wynika to okaże się 15 października – powiedział wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Zbigniew Bogucki urodził się w 1980 roku. To absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 2009-2012 asesor wykonujący obowiązki prokuratorskie w Prokuraturze Rejonowej Szczecin-Prawobrzeże w Szczecinie. Pracował również w Zachodniopomorskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Od 2012 r. do 2020 r. prowadził własną kancelarię adwokacką. W latach 2018-2020 radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Prywatnie żonaty, ma dwoje dzieci: córkę i syna. Interesuje się historią średniowiecznej Polski oraz sportem. W swojej służbie jako wojewoda zachodniopomorski kieruje się słowami śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który powiedział „Silne Pomorze Zachodnie to polska racja stanu”