Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja, Wojewoda Zachodniopomorski unieważnia zarządzenie byłego Burmistrza Golczewa w sprawie powołania na stanowisko zastępcy Jadwigę Adamowicz! Do zatrudnienia doszło kilka dni przed drugą turą wyborów samorządowych. Oznacza to, że podatnicy najprawdopodobniej nie zapłacą za decyzje o powołaniu, a była radna będzie musiała zwrócić pobrane środki.

– Wedle mojej najlepszej wiedzy, rzeczywisty czas „pracy” Pani Jadwigi Adamowicz oraz „podjęte” przez nią czynności jako zastępcy burmistrza mają znamiona ciężkiego naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych oraz urągają elementarnym zasadom przyzwoitości. Działania te mogą oznaczać też brak elementarnego szacunku do instytucji jaką jest Urząd Miejski oraz mieszkańców, jako naszych pracodawców. Zwróciłem się również do Wojewody Zachodniopomorskiego o zbadanie zgodności z prawem Zarządzenia o powołaniu Pani Jadwigi Adamowicz na stanowisko zastępcy burmistrza w związku z pełnieniem przez nią wówczas funkcji radnej Rady Powiatu – mówi Maciej Zieliński.

Urzędnicy wojewody przyjrzeli się sposobowi zatrudnienia Jadwigi Adamowicz i zdecydowali o unieważnieniu tej decyzji rozstrzygnięciem nadzorczym. Czym się kierowali? Jakie było uzasadnienie decyzji Wojewody? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do golczewskiego magistratu. Do tematu wrócimy.