Od dziś, 9 grudnia, wchodzi w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Podróżni jadący ze Szczecina muszą przygotować się na spore zmiany godzin odjazdów większości pociągów dalekobieżnych. 

Największy dalekobieżny przewoźnik PKP Intercity zapowiada, że na najbardziej uczęszczanych trasach pojawi się więcej pociągów. Dotyczy to relacji z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta i Wrocławia. Z Warszawy do Krakowa w ciągu jednego dnia pojedzie 12 pociągów, a nie jak poprzednio – 9. Ze stolicy do Trójmiasta jeździ już 14 składów, czyli o dwa więcej. Liczba połączeń zwiększyła się także na trasie Warszawa – Poznań.

Na kilku trasach pojawi się nowy tabor. Chodzi między innymi o relacje Szczecin – Białystok przez Trójmiasto i Olsztyn. Prezes PKP Intercity przyznał, że wagony, które teraz wożą pasażerów są wysłużone. Dlatego od nowego rozkładu będą cyklicznie wprowadzone nowe składy. Prezes zapowiedział też nowe, międzynarodowe połączenie o nazwie Night Jet. Połączy ono Wiedeń, Budapeszt i Berlin. Część trasy będzie przebiegać przez terytorium Polski i Czech. Trasy niektórych, krajowych pociągów zostaną wydłużone.