Przygotowana w domu z własnego przepisu czy kupiona w jednej z pizzerii? Jaką pizzę wolicie? To pytanie zasadne, bo dziś międzynarodowy dzień pizzy. Ten placek to ratunek dla osób nie mających pomysłu na obiad, przekąska na wieczór ze znajomymi, albo szybki posiłek w pracy. Ilość dodatków jest nieograniczona.

Nie ma chyba takiego mieszkańca Kamienia Pomorskiego, Golczewa, Dziwnowa, Międzyzdrojów, Wolina czy Świerzna który nie wie jak smakuje pizza. Klasyczna pizza kuchni włoskiej, pachnąca ziołami, pomidorami i serem, narodziła się w Neapolu. Dzięki wykorzystaniu najprostszych i najtańszych składników pozwalał stworzyć pożywne i smaczne danie dla całej rodziny. Historia pizzy sięga XVIII wieku i włoskiego Neapolu. Była ona daniem ekonomicznym dla wszystkich i do dzisiaj przez wszystkich jest lubiana. Jest to pełnowartościowe danie, przygotowane na pysznym cienkim cieście z mała ilością składników. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że aby wyczuć pełny smak prawdziwej pizzy nie należy zalewać jej sosami, wystarczy skropić ją prawdziwą oliwą z oliwek.

Jaką pizzę lubicie najbardziej? Która pizzeria serwuje najlepszy produkt? A może macie swój sprawdzony przepis na domową pizze? Pochwalcie się swoją pizza przesyłając nam jej zdjęcie na kontakt@kamienskie.info lub za pośrednictwem Facebooka!