Mieszkańcy Gminy Międzyzdroje, przy wsparciu Burmistrza Międzyzdrojów Mateusza Bobka, Zastępcy Burmistrza Międzyzdrojów Beaty Kiryluk, przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Międzyzdrojach, Międzynarodowym Domem Kultury, zdecydowali się zorganizować plenerowy festyn rodzinny połączony ze zbiórką charytatywną, z której zebrane środki będą przekazane na ratowanie życia Wiktora Lewickiego – sfinansowanie leczenia złośliwego nieoperacyjnego guza mózgu (pineoblastoma) w St. Louis w USA oraz pokrycie kosztów związanych z wyjazdem na leczenie. Kwota, którą trzeba zebrać (ponad 9 mln złotych) jest ogromna.

Do działań motywuje wszystkich także krótki czas zbiórki – 17 maja 2021. Rodzina chłopca to mieszkańcy Międzyzdrojów. Śmiało piszemy, że Wiktor Lewicki jest z Międzyzdrojów, jest po prostu „NASZ”, dlatego liczymy, że mieszkańcy naszej Gminy, sąsiednich miejscowości oraz turyści wesprą chłopca w tej dramatycznej walce o życie.   

Organizatorzy podjęli decyzję, iż 15 maja 2021 (sobota) w międzyzdrojskim Amfiteatrze od godziny 12:00 zorganizują festyn rodzinny w obowiązującym reżimie sanitarnym i dołożą wszelkich starań, by artyści, wolontariusze oraz uczestnicy czuli się bezpiecznie. Obecnie Rodzina zebrała na leczenie Wiktora ponad 2 mln złotych i jest na dobrej drodze, by zbiórka zakończyła się sukcesem. 

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu, jak również do pomocy w organizacji imprezy. Prosimy o przekazywanie darowizn rzeczowych (bonów, karnetów, wejściówek, przedmiotów, które można wystawić na licytację lub w „loterii fantowej”, artykułów do zorganizowania bufetu m.in. naczyń jednorazowych, ciast, soków, kawy, herbaty…). Darowizny przekazywać można do Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach lub Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach. W organizację zbiórki zaangażowała się już społeczność lokalna, instytucje, szkoły i stowarzyszenia… Loga firm, instytucji, stowarzyszeń, które nas wesprą umieścimy na plakacie informującym o wydarzeniu. Loga proszę przesyłać na adres: biblioteka.miedzyzdroje@poczta.internetdsl.pl 

Chętnych do współpracy, darczyńców i wolontariuszy prosimy o kontakt z organizatorami pod nr tel. 503687255 (Andżelika Gałecka – Biblioteka), 600964049 (Artur Duszyński – MDK).

W programie festynu planujemy:

– występy zespołów muzycznych, pokaz tańca towarzyskiego, udział w imprezie Joanny Bartel i klauna Tomiego

– animacje dla dzieci, gry i zabawy 

– licytacje m.in. rękawic bokserskich, piłek, gadżetów z autografami znanych sportowców, unikatowej walizki 25. Festiwal Gwiazd, obrazów i rzeźb artystów

– tzw. „Loteria fantowa” – każdy los wygrywa, kiermasz książek

– dobrze zaopatrzony „bufet na wynos” (ciasta, zupa, grill, kawa, herbata itp.)

– i inne niespodzianki

Korzystanie z wszelkich „atrakcji” podczas festynu będzie możliwe poprzez wrzucenie do puszki kwestarskiej dobrowolnego datku. Zebrane w ten sposób fundusze będą w całości przekazane na leczenie Wiktora Lewickiego.    

Serdecznie zapraszamy
Organizatorzy