Burmistrz Wolina serdecznie zaprasza mieszkańców i gości do udziału w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada. To wyjątkowy dzień dla każdego Polaka, a miasto Wolin zamierza uczcić go w sposób niezapomniany.

Uroczystości rozpoczną się o 10:45 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. św. Mikołaja. Następnie, o 12:15, zaplanowano Korowód Patriotyczny, który przejdzie sprzed Kolegiaty.

O 12:45, na placu przed Biblioteką, odbędzie się Akademia Patriotyczna z udziałem uczniów PSP Wolin. W programie przewidziano występy wojskowe, grochówkę oraz prezentację Stowarzyszenia Eksploracyjnego im. św Korduli. Atrakcją będzie strzelnica, pokazy broni oraz poszukiwanie okolicznościowych monet.

O 15:00 miłośników muzyki klasycznej ucieszy Koncert kwartetu smyczkowego z Filharmonii Szczecińskiej, który odbędzie się w Wolińskiej Kolegiacie.

Wieczór zapowiada się równie interesująco. O 18:00 na placu przed Biblioteką rozpocznie się Koncert i Piknik Patriotyczny. W programie znalazło się ognisko z kiełbaskami, warsztaty tworzenia patriotycznych koszulek metodą sitodruku oraz Teatr Ognia „Fire Arrow”.