Po przerwie spowodowanej pandemią Covid – 19 wolińscy strażacy wrócili do przepięknej tradycji. Choinka dla najmłodszych jest organizowana przez ochotników od blisko 20 lat. W imprezie wzięli udział najmłodsi z Domu Dziecka w Wisełce.

Na wszystkie dzieci czekał poczęstunek, miały także możliwość wzięcia udziału w konkursach, zabawach oraz obejrzenia wozów strażackich, sprzętu i wyposażenia strażaków.

Punktem kulminacyjnym było wręczenie sprzętu AGD dla Domu Dziecka oraz konsoli do gier przekazanej przez Burmistrz Wolina. Prezenty dla najmłodszych udało się nabyć dzięki poświęceniu i zbiórce prowadzonej przez strażaków z Wolina. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparciu Stowarzyszenia Rybaków, MPGK w Wolinie, Pana Daniela Kruczka, myjni Wash Pro, Pana Mariusza Cieślika, Aptece na Zamkowej w Wolinie, Sklepowi Netto w Wolinie i Świnoujściu oraz firmie Pama Pak.

– Wydarzenie wsparły też inne osoby prywatne, firmy i instytucje. Wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym przedsięwzięciu i wesprzeć inicjatywę bardzo dziękujemy. Dzięki tej pomocy zakupiliśmy odkurzacz z zestawem worków, opiekacze, robota kuchennego, mikrofalę, zestaw patelni oraz czajniki – mówią strażacy.

Przyjęcie uświetniło przybycie św. Mikołaja, który poprowadził konkursy, zabawy oraz wręczył paczki wszystkim dzieciom.