Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Wielkim Kamieńskim Dyktandzie. Celem organizacji tego wydarzenia jest promocja kultury języka polskiego. Zadaniem uczestników będzie napisanie podyktowanego tekstu z jak najmniejszą liczbą błędów ortograficznych i interpunkcyjnych.

Uczestnicy będą podzieleni na trzy kategorie wiekowe – uczniowie z klas V – VII szkoły podstawowej, którzy ubiegać się będą o tytuł Kamieńskiego Małego  Mistrza Ortografii, gimnazjaliści i licealiści oraz dorośli, którzy zawalczą o tytuł Kamieńskiego Mistrza Ortografii. Dyktando odbędzie się w poniedziałek 14 maja.

O godzinie 10:00 dyktando napiszą uczniowie szkół podstawowych, o godzinie 12:00 gimnazjaliści i licealiści, a o godzinie 17:00 dorośli. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w ortograficznych zmaganiach. Oprócz zaszczytnego tytułu Mistrza Ortografii na zwycięzców oczekują nagrody rzeczowe.

Dodatkowe informacje : Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim ul. Wolińska 9, tel. 91 38 20 541, e-mail : biblioteka-kamien@wp.pl

Organizator