Mijają miesiące, a droga dojazdowa do Śniatowa wciąż pod wodą. Jak pisze w mailu do naszej redakcji jeden z Czytelników, ta wydawałoby się prosta do usunięcia usterka pod drogą to zwyczajny pokaz nieudolności. 

Mamy maj, o naprawianiu mówi się od kilku miesięcy, a woda jak stała tak stoi. Kilka miesięcy temu rozmawiałem z jakimiś pracownikami, którzy mówili że to wina nieuczciwego wykonawcy, którego mieli wyrzucić i wszystko miało ruszyć z kopyta. Gdzie Ci pracownicy? Gdzie te prace? Dlaczego dalej nic się tu nie dzieje? – irytuje się jeden z naszych Czytelników.

Problem dojazdu do Śniatowa pojawił się w trzecim kwartale ubiegłego roku. Obfite opady deszczu uniemożliwiały mieszkańcom dojazd do domów. Wszystko przez niedrożny przepust. Urzędnicy ustawili znak informujący o zalegającej wodzie na drodze. Kiedy po naszej publikacji sprawą zainteresowały się media ogólnopolskie, Starosta zdecydował o przeznaczeniu 50 tysięcy złotych na wykonanie naprawy przepustu. Jak zapewniali pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych, wszystko zostało zdiagnozowane – potrzebna była jedynie decyzja Rady Powiatu. Na październikowej sesji, radni spierali się o sposób wykonania przepustu, czy rodzaj potrzebnych materiałów do udrożnienia rowów.

Ostatecznie na wniosek radnego Sebastiana Mamzera zdecydowano o zmniejszeniu puli środków i zleceniu wykonania kolejnego kosztorysu. Do końca 2017 roku żadnych prac nie podjęto. W styczniu w Śniatowie pojawiły się dwie zalegające rury przy drodze. Mijały miesiące, a urzędnicy zrzucili winę na wykonawcę, na którego nawet miały być naliczane kary.

– Jaką mamy obecnie pogodę? Dlaczego nic się nie dzieje? Starosta Matys wraz z dyrektorem Kwiatkowskim najwyraźniej przecenili swoje możliwości. Ja miałem wykonywać prace w warunkach zimowych, a Zarząd Dróg Powiatowych nie potrafi nic zrobić przy słonecznej pogodzie? Obłuda sięga w tym wypadku co najmniej poziomu wody wylewającej się do dziś na drogę – kwituje całą sprawę przedsiębiorca.