Za niecały miesiąc odbędzie się największa impreza sportowa w Gminie Kamień Pomorski pod nazwą „IV Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego” w ramach, której odbędą się biegi na dystansie 5 km, 10 km, a także wyścig nordic walking na dystansie 5 km. Organizatorzy czynią wszystko by uczestnikom oraz kibicom imprezy sportowej stworzyć jak najlepsze warunki pobytu w Kamieniu Pomorskim.

Co czeka na uczestników, a więc w miasteczku biegowym dla najmłodszych przygotowana zostanie strefa dziecięca, w której znajdą się atrakcje typu malowanie twarzy, gigantyczne bańki mydlane, modelowane kolorowe baloniki, przejażdżki konne czy pokaz psów.

W trakcie całej imprezy będzie odbywał się pokaz Carvingu przeprowadzony przez Grzegorza Gniecha, Mistrza Polski oraz Mistrza Świata w Carvingu. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł się posilić, bowiem zostanie przygotowane specjalne stoisko, w którym znajdą się liczne atrakcje tj. domowe ciasta, kawa, herbata, zabawa fantowa, mini kawiarenka z pysznymi goframi, a wszystko po to abyśmy razem mogli wesprzeć Antoninę Małysza z Kamienia Pomorskiego. 

Finałem imprezy będzie bicie Rekordu Polski w jedzeniu arbuza, który od 2018 roku należy do Naszego Miasta i wynosi 800 kg. Czy uda się pobić zeszłoroczny rekord ?. O tym przekonamy się w sobotę 3 sierpnia br.

Przypominamy, iż zapisy elektroniczne przyjmowane są do 23 lipca br. do godziny 23:59, zaś wpisowe wynosi 45,00 złotych nordic walking i bieg na dystansie 5 km, natomiast wpisowe na bieg na dystansie 10 km wynosi 50,00 złotych. Po tym terminie będzie można dokonać zapisu wyłącznie w dniu biegu w Biurze Zawodów (w przypadku wolnych miejsc), a wpisowe wzrośnie do 70,00 złotych na wszystkie dystanse.

Wszystkie szczegóły dotyczące regulaminu i wiele innych ciekawych informacji można znaleźć na stronie www.biegkamien.pl oraz na stronie fanpage’u „Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego”. Zachęcamy do zapisów www.sport-time.com.pl

źródło:
Organizator