Spiralne, nowoczesne bryły budynków oraz przeszklone elewacje można już wyraźnie dostrzec z międzyzdrojskiej plaży. Dwa z pięciu luksusowych apartamentowców wkraczają w zaawansowaną fazę budowy. Międzyzdroje wzorem Barcelony to już nie tylko słońce i plaża czy restauracje, ale i świetna architektura.

Od samego początku tego projektu zależało nam, aby wykreować przestrzeń w Międzyzdrojach wzorem najlepszych realizacji z europejskich nadmorskich kurortów – mówi Piotr Chojara, główny projektant, MODOarchitektura Sp. z o.o. Wzorowaliśmy się na Barcelonie, Malmö czy Włoskiej Riwierze, gdzie istnieją doskonałe przykłady inwestycji, które nie wysokością a właśnie niebanalnym kształtem czy najlepszymi materiałami zachwycają turystów. Dzięki zastosowanym przez nas rozwiązaniom projektowym już dziś widać, że przestrzeń kompleksu nie jest sztampowa i w sposób nietuzinkowy zrewitalizowała nieuporządkowany do tej pory teren – dodaje Piotr Chojara.

Wave Międzyzdroje Resort & Spa to nowoczesna architektura, niepowtarzalny design, bogata oferta całorocznych atrakcji oraz koncept gastronomiczny. Kompleks obejmuje pięć budynków apartamentowych, w których znajdzie się ponad czterysta luksusowych lokali. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku jeszcze w tym półroczu.

Bez samochodu z wielką dbałością o środowisko

 Największą zaletą tego kompleksu jest jego kameralność – podkreśla Piotr Chojara, główny projektant, MODOarchitektura Sp. z o.o. Doceniamy, że inwestor zdecydował się na zagospodarowanie terenu nie jednym budynkiem wielkokubatorowym a właśnie kilkoma mniejszymi, bardzo wysublimowanymi. Oczywiście z punktu widzenia kosztów inwestycji, jak i przeprowadzenia samych prac budowlanych, ten kierunek jest bardziej wymagający, jednak efekt daje gwarancję na pojawienie się w Międzyzdrojach „perełki”, która swym rozmachem może śmiało równać się do najlepszych europejskich realizacji klasy premium – podkreśla Piotr Chojara.

 Na terenie kompleksu stworzyliśmy przestrzeń poruszania się zupełnie bez samochodu. Podziemny parking eliminuje ruch do niezbędnego minimum – wskazuje projektant Piotr Chojara. Naszym celem było minimalne oddziaływanie na środowisko. Z wielką dbałością włączyliśmy w kompleks apartamentowców istniejące pomniki przyrody, wokół których stworzyliśmy strefę dla dzieci. Uważamy, że właśnie cisza, spokój, zieleń i natura są głównymi atutami tej inwestycji – dodaje Piotr Chojara.

Kondygnacje w budynkach obrócone są w względem niższej kondygnacji o 3° i 4°, co nie tylko nadaje apartamentowcom atrakcyjny kształt, ale sprawia przede wszystkim, że budynki są otwarte na krajobraz: morze i przyrodę. Każdy z apartamentowców podkreśla wyjątkową linię budynku sąsiedniego, a skręty, zastosowane przy projekcie powodują, że odległości między nimi są większe. Dzięki temu architekci z pracowni MODOarchitektura Sp. z o. o. uzyskali lekkość formy, korespondującą z wypoczynkowym klimatem inwestycji. Spiralna bryła apartamentowców sprawia, że znaczna część mieszkań będzie miała widok na morze.

Każdy z budynków rozpoczyna swój skręt z poziomu terenu – w innym miejscu, a dodatkowo – poszczególne budynki odwracają się w jedną lub drugą stronę, co sprawia, że nabierają one życia. Mieszkańcy Wave Międzyzdroje Resort & Spa będą mieli możliwość wybrania dla siebie idealnego widoku – na las, miasto, zatokę czy otwarte morze. Wave Międzyzdroje Resort & Spa powstaje na działce w pierwszej linii brzegowej z bezpośrednim zejściem na plażę.