Rekordowy Polonez w Wolinie! Ponad 530 par zatańczyło na wolińskich błoniach, ustanawiając rekord Polski w ilości osób jednocześnie tańczących Poloneza. Inicjatywa zorganizowana przez Gminę Wolin i Bibliotekę Publiczną Gminy Wolin przyciągnęła nie tylko mieszkańców Powiatu Kamieńskiego, ale także osoby z różnych części kraju!

 

Pomysł na rekordowego Poloneza zrodził się w wolińskiej Bibliotece. Kilkanaście minut po godzinie 13 to Wolin stał się liderem, jeśli chodzi o ilość osób tańczących jednocześnie. Na apel Burmistrz Wolina odpowiedzieli mieszkańcy, goście a także samorządowcy z wicewojewodą Mateuszem Wagemanem oraz Starostą Józefem Malcem, który na tą okoliczność wystąpił w specjalnej stylizacji.

« z 13 »

Aby podjąć próbę pobicia rekordu należało spełnić dwa warunki – wszystkie osoby musiały znać układ, polonez musi być wykonany w rytmie ¾, a ruchy muszą być zsynchronizowane. Taniec musi trwać przez co najmniej 5 minut. Ponadto, taniec musi zostać wykonany w schludnym stroju. Te wymagania spełniło 530 par! Specjalnie na próbę pobicia rekordu, choreografię układu tanecznego przygotowała pani Anna Zjawińska TKS JANTAR Wolin, Międzyzdroje.