Festiwal Słowian i Wikingów po raz 28. wystartował w Wolinie. Do niedzielni będziecie mieli okazję cofnąć się w czasie, korzystając z mnóstwa atrakcji oraz imprez towarzyszących. – Czekamy na Was, nie może Was tu zabraknąć – zachęca Burmistrz Ewa Grzybowska. 

Wydarzenie to również prawdziwe święto dla miłośników kulinariów. Degustacja średniowiecznych przysmaków to unikalna okazja do spróbowania smaków, które rządziły stołami wielu wieków temu. Również najmłodsi uczestnicy nie będą się nudzić. Organizatorzy przygotowali dla nich specjalne miejsca do gier i zabaw, gdzie mogą poznawać historię poprzez zabawę.

Impreza organizowana jest przez Centrum Słowian i Wikingów Wolin Jomsborg Vineta, pod patronatem honorowym Ambasadora Danii, Wojewody Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (Współorganizator) oraz oficjalnego partnera – Polskiej Fundacji Narodowej.

– Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców, gości! Najbliższe trzy dni będą stały pod znakiem żywej lekcji historii oraz fantastycznej zabawy! Nie może Was tu zabraknąć! – mówi Burmistrz Wolina. Jeszcze dziś o godzinie 16 będziecie mogli zobaczyć starcie Słowian i Wikingów!

« z 40 »