Trwa montaż konstrukcji przęsła łukowego nowego mostu w Wolinie dla drugiej jezdni drogi ekspresowej S3. Całość po zmontowaniu zostanie nasunięta na swoje miejsce nad cieśniną Dziwna z pomocą barki i osadzona na gotowych już podporach.

–To przęsło też musi zostać wybudowane po to, aby mógł być nasunięty łuk tego nowego mostu. Ten łuk będzie powstawał inaczej niż to było podczas budowy obwodnicy Wolina. Tam ten łuk był montowany z barek. Natomiast ten będzie praktycznie w całości zmontowany na lądzie i stąd na sunięty na tą część nurtową – mówi Grzeszczuk.

Operacja finalnego nasunięcia mostu przewidziana w najbliższych tygodniach Kluczowym jest jednak powstanie budowanego obecnie przęsła wschodniego. Nowy most w Wolinie wraz z estakadami dojazdowymi, będzie miał ponad kilometr długości. Udostępniony kierowcom zostanie prawdopodobnie w połowie roku.

Inwestycja ta jest w ramach budowy trasy S3 Świnoujście-Troszyn. Początkiem drogi ekspresowej będzie rondo na wyjeździe z tunelu w Świnoujściu, połączy się z obecną obwodnicą Troszyna. Dobudowana zostanie dwupasmowa jezdnia. Modernizacja S3 ma się zakończyć w połowie 2024 r. i ma kosztować blisko 700 mln zł.