Przez kilka godzin strażacy Lubina, Międzywodzia oraz Kołczewa walczyli o życie mężczyzny, który najprawdopodobniej wchodząc na nasiakniety od wody klif utknął i nie był w stanie wydostać się z grząskiego gruntu o własnych siłach.

Na plaży między Grodnem, a Miedzyzdrojami doszło do niebezpiecznej sytuacji, w której meżczyzna najprawdopodobniej wchodząc na nasiakniety od wody klif utknął i nie był w stanie wydostać się z grząskiego gruntu o własnych siłach.

Od około godziny 18 działania w tamtym miejscu prowadzili już strażacy z OSP Międzyzdroje Ochotnicza Straż Pożarna Lubin oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Miedzywodziu.

Ich działania polegały na dotarciu, wydobyciu meżczyzny i udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ze wzgledu na bardzo trudne warunki terenowe niemożliwe okazało się jego przetransportowanie w bezpieczny sposób przy wykorzystaniu posiadanego sprzetu.

Po blisko trzech godzinach walki, strażacy z Kołczewa przy pomocy pojazdu ATV przetransportowanie poszkodowanego i przekazali go Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W działania zaangażowani byli strażacy ze wspomnianych Jednostek, Policja, Pogotowie Ratunkowe, pracownicy Wolińskiego Parku Narodowego oraz SAR.

źródło:
OSP Kołczewo