Po spełnieniu szeregu procedur, wyłonieniu wykonawców prac lądowych oraz wodnych w Gminie Wolin, na terenie tamtejszej plaży pojawił się ciężki sprzęt. Tym samym rozpoczęła się budowa kolejnej zapowiadanej przez Burmistrz Ewę Grzybowską inwestycji – przystani morskiej w Wolinie!

Na inwestycję, Gminie udało się pozyskać 13 mln złotych bezzwrotnego dofinansowania z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Cały proces, do momentu, który właśnie się rozpoczął na terenie wolińskiej plaży trwał niemal trzy lata.

Dziewiczy dotychczas teren zyska nowe ciągi piesze, drogę dojazdową, dojście i zejście na pomosty, wybudowanie dwóch pomostów do cumowania na kilkanaście jednostek rybackich, wykonanie budynku z sanitariatami oraz pomieszczeniami gospodarczymi, wybudowanie budynku gospodarczego, magazynu sprzętu wodnego dla rybaków, slipu do wodowania mniejszych jednostek rybackich, parkingu oraz wyposażenia przystani w sprzęt niezbędny do jej funkcjonowania.

Inwestycje na lądzie wykona firma RSK Wolin Sławomir Zinow, z kolei etap prac morskich zrealizuje firma Hydrobud Adama Dzika.