Przy bardzo wiecznej i deszczowej pogodzie odbyło się Otwarcie sezonu Żeglarskiego wraz z obchodami 25-lecia UKS „Albatros” Wolin. 

Po oficjalnym podniesieniu bander, krótką historię funkcjonowania Klubu przybliżyła wszystkim, dość licznie zebranym, Prezes UKS  „Albatros” Grażyna Laskowska. Podkreśliła funkcjonowanie wszystkich działających przy Klubie sekcji min. żeglarskiej, Drużyny WOPR, zapaśniczej Wiking i sekcji Oldtimerów. Były to  urodziny nie tylko Klubu, ale przede wszystkich członków, którzy przyczynili się do tworzenia historii Klubu przez te 25 lat.

Nie obeszło się bez wyróżnień oraz medali dla najbardziej zaangażowanych członków Klubu sekcji żeglarskiej ,nominowani do odznak honorowych ZOZŻ zostali Joanna Prachnio, Karina Choma, Iwona i Andrzej Soszyńscy, Zbigniew Chmielowiec, Grzegorz Kłysewicz, Andrzej Oczadły i Katarzyna Strzelczyk, a z rąk przedstawiciela Zarządu ZOZŻ Lecha Wojciechowskiego  medal 75-lecia ZOZŻ otrzymała Pani Prezes Grażyna Laskowska , Lucyna Choma oraz Klub za 25-letnią działalność na rzecz rozwoju żeglarstwa w województwie zachodniopomorskim. 

Podziękowania otrzymaliśmy również od Pani Burmistrz  Ewy Grzybowskiej, Radnej  Elżbiety Mikolajczyk i Prezesa Morskiej Przystani  Wolin Jarosława Tarnowskiego. Klub otrzymał  w prezencie kotwicę, aby działalność zakotwiczona była na następne 25 lat. Żeglarze z sekcji oldtimerów przy Klubie zrobili niespodziankę Lucynie Choma, dziękując jej za 25 letnią pracę na rzecz żeglarstwa i dokonań w Albatrosie.

 

Należy również wspomnieć i podziękować naszym darczyńcom, którzy przyczynili się do zorganizowania naszej uroczystości, a byli nimi: Andrzej Oczadły,  Zbigniew i Romuald Ziemiańscy, Anna i Edward Andruszkiewicz, Ewa i Leszek Grocholscy, Morska Przytań Wolin. Usługi Holownicze Frączek. Składamy również podziękowania obsłudze Mariny.

Po oficjalnej uroczystości ze względu na sztormowe warunki i silny prąd odbyły się wyłącznie regaty na pagajach i zawody kajakowe.

Najlepsi w grupie optymist – pagaje

I miejsce Jagoda Potyra, Marcin Czech
II miejsce Sonia Niemczura, Jurek Piórski
III miejsce Hubert Michalczyk, Filip Stolarczuk

Najlepsi w grupie ISA 407 – pagaje

I miejsce Aleksandra Patecka
II miejsce  Hanna Ślusarz
III miejsce Tymon Rosiak

Najlepsi w kajakach w grupie dorosłych  

I miejsce zajęli  Dominik,  Andrzej Wolińscy
II miejsce Jolanta Smardzewska , Jakub Łukaszewicz
III miejsce  Joanna, Włodzimierz Potrzebny

Najlepsi w grupie mieszanej kajaki

I miejsce Maja Stępień, Jakub Łukaszewicz
II miejsce Olaf Kurach, Adrian Kurach
III Tymoteusz+ Wojciech Dunder, Joanna Prachnio

Najlepsi w grupie dzieci i młodzieży

I miejsce Marcel Dyzma, Kacper Zuchowski
II miejsce Filip Stolarczuk, Hubert Michalczyk
III miejsce Daniel Stróżek , Jurek Piórski

źródło:
UKS Albatros