Wolin to jeden z tych samorządów, który po zmianie Burmistrza może pochwalić się rekordową pulą środków, uzyskaną z przeróżnych dofinansowań. Ponad dwadzieścia milionów złotych uzyskanych m.in. na zmianę wizerunku Parku Miejskiego, rozbudowę przedszkola i utworzenie żłobka czy 100% dofinansowanie na budowę portu rybackiego to tylko kilka z zadań na których Gmina rozpoczęła lub rozpocznie realizację w najbliższym czasie. Po latach zaniedbań podstawowej infrastruktury doczekają się też mieszkańcy Dramina czy Dargobądza. To jednak nie koniec, gdyż Burmistrz chce aplikować o środki w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Po spotkaniu z Panią Anną Pawlak – Regionalnym Dyrektorem ds. inwestycyjnych Banku Gospodarstwa Krajowego jesteśmy naładowani pozytywną energią. To właśnie BGK jest instytucją do której można aplikować w sprawie Programu Inwestycji Strategicznych w ramach ogłoszonego przez Rząd Funduszu Polski Ład. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy mogli otrzymać 95% bezzwrotne dofinansowanie na budowę chociażby infrastruktury wodno – kanalizacyjnej, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne czy gospodarkę odpadami. Nabór wniosków w pierwszej, pilotażowej edycji potrwa do końca lipca. Liczymy na to, że wnioski które złożymy przyniosą efekty, tak aby Gmina Wolin po tylu zmarnowanych latach zupełnie zmieniła swoje oblicze i była o wiele bardziej przyjazna, nowoczesna i dostępna dla Mieszkańców ale także Turystów na których liczymy! – napisała Burmistrz Ewa Grzybowska.

Podczas wypełniania wniosku należy wskazać jeden z 35 obszarów inwestycyjnych. Każdy obszar mieści się w jednym z 4 priorytetów o różnej wadze. W pierwszym – pilotażowym naborze największą wagę, a tym samym szansę na dofinansowanie mają m.in. inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, infrastrukturę drogową, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, czy w gospodarowanie odpadami.