Jej remont miał pochłonąć 700 tys. złotych, ostatecznie radni na wniosek Burmistrza w ubiegły piątek musieli dołożyć prawie 2 mln złotych. Chodzi o remont Hali Widowiskowo – Sportowej, a konkretnie modernizację pokrycia dachowego, bez którego dalsze funkcjonowanie obiektu stanęłoby pod znakiem zapytania.

Sprawa nie należała do najprostszych bowiem chodziło m.in. o zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na naprawie konstrukcji nośnej dachów i uszczelnieniu pokrycia dachowego hali sportowo-widowiskowej znajdującej się w budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Kultury przy ul. Reymonta w Dziwnowie zgodnie z wykonanym opracowaniem pn. „Wymagania dotyczące naprawy konstrukcji z drewna klejonego warstwowo w hali sportowo-widowiskowej. W dokumencie wskazano konkretnego producenta, nazwy konkretnego produktu, znaki towarowe, patenty. Gmina wyceniła modernizację na 700 tys. złotych.

Naprawa konstrukcji nośnej dachów z drewna klejonego hali sportowo-widowiskowej w formule zaprojektuj i napraw zgodnie z załączonym opracowaniem miała kosztować 350 tys. złotych. Drugie 350 tys. zł miało kosztować uszczelnienie pokrycia dachowego hali sportowo-widowiskowej w formule zaprojektuj i napraw zgodnie z załączonym opracowaniem. W wyniku postępowania przetargowego do gminy wpłynęły dwie oferty. Pierwszą część tj. naprawę firma Technika WINK z Wrocławia wyceniła na 1,86 mln zł. Drugą firma BGJ PROFI na 875 tys. złotych.

Łącznie na zadanie zabrakło 2 mln złotych, na których dodatkowe przeznaczenie w trakcie piątkowej sesji zgodzili się dziwnowscy radni.