26 października ubiegłego roku gmina Międzyzdroje ogłosiła postępowanie w sprawie urządzenia terenu rekreacyjnego – plaży w Wapnicy. Niemal dwa miesiące później, w ramach postępowania przetargowego wyłoniono wykonawcę zadania – firmę GORBUD Sp. z o.o.

Dziś piękna, uporządkowana przestrzeń nad Jeziorem Wicko Wielkie została oddana do użytku. Trudno nie zachwycić się samym terenem – otoczeniem natury samej w sobie, niemniej nie da się ukryć, że wykonane prace niezwykle podniosły atrakcyjność tego miejsca. Tym bardziej, że prace te nie wpłynęły negatywnie na krajobraz i środowisko przyrodnicze. Pojawiły się tu elementy małej architektury i platforma/ podest dla osób z niepełnosprawnościami.

Od dziś można wypocząć w wyznaczonej tu strefie relaksu- na leżankach z pergolami, leżakach, ławeczkach czy hamakach. Bezpośrednio przy plaży pojawił się też mini plac zabaw dla dzieci- a więc
,,mini strefa malucha”. Dla rowerzystów, przy wejściu na plażę zainstalowano siedem stojaków rowerowych. – Mam nadzieję, że to miejsce będzie służyć przede wszystkim mieszkańcom, ale też turystom, którzy decydują się na wypoczynek poza miastem- mówi burmistrz Mateusz Bobek.

Zakres prac objął również: naprawę istniejącej nawierzchni dojazdowej do plaży, oczyszczenie i zasilenie plaży oraz renowację terenów zielonych. Inwestycja zrealizowana została w ramach projektu inwestycyjnego: nowe miejsce rekreacji i wypoczynku w Wapnicy, pt. „Urządzenie terenu rekreacyjnego – plaży w Wapnicy, w ramach rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej w Gminie Międzyzdroje”.

Wartość ogółem inwestycji 311 190,00 zł brutto, w tym kwota dofinasowania to 127 260,00 zł ze środków wspólnotowych EFRROW, w ramach PROW na lata 2014-2020. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca na mapie naszej gminy.

Biuro Burmistrza Międzyzdrojów