22. Western Piknik na dobre wystartował pod Wolinem. Już dziś (21.07) na scenie usytuowanej w maleńkim Sułominie pojawią się największe gwiazdy muzyki country. Oprócz tego w maleńkiej miejscowości, która zamienia się w polską stolicę muzyki country znajdziecie wiele kolorowych stoisk z dobra kuchnią oraz rękodziełem.

W sobotę (20.07) zagrają m.in.:  najlepszy  holenderski zespół country Ramblin Boots, czołówka polskiego country- Zespół Babsztyl ze Zbyszkiem Hofmanem oraz Cezarym Makiewiczem, Droga na Ostrołękę z Wojtkiem Dutkiewiczem na czele, jako gwiazda wieczoru wystąpi najlepsza żeńska grupa countrowa w Europie „Country Sisters”, na scenie nad Zalewem pojawi się legenda wszystkich szanciarzy- Jurek Porębski, który zaśpiewa najsłynniejszą polską pieśń szantową swojego autorstwa „Gdzie ta keja”.

Warto wziąć ze sobą śpiewniki! Na tej scenie pojawią się również znakomite kapele bluegrassowe Zatulani (Słowacja), Arvagrass (Słowacja) oraz wokalistka Thilly Frank z Holandii z programem evergreenów. Stare, klasyczne country zagra Daddy Redneck– również z Holandii.

Podczas imprezy odbędzie się zlot samochodów Mustang oraz spotkanie grupy podróżniczej „Travel Club Szczecin”. Motocykliści też będą mieli swój zlot. Barwna parada pojedzie w sobotę, 20.07.2019 o godz. 11:00 na trasie Sułomino-Międzyzdroje-Wolin- Sułomino.