„7 Źródeł” – tak ma brzmieć nazwa wody źródlanej, którą będzie można spróbować na zorganizowanych przez Gminę Rewal imprezach promocyjnych. Wybrany tytuł jest wynikiem konkursu, który ogłosiła Gmina pod koniec lutego. Internauci chętnie wzięli w nim udział, bo padło ponad 7 tysięcy komentarzy.

W poniedziałkowe popołudnie ogłoszono werdykt. Zwycięzcą konkursu, a zarazem pomysłodawcą został pan Kuba Szpyra pochodzący z Dolnego Śląska. To właśnie jego „7 Źródeł” najbardziej spodobało się komisji konkursowej.

Co na to internauci? Ci jednak zdecydowanie oburzyli się tym wyborem. – Cieszymy się i nie spodziewaliśmy się takiego odzewu w komentarzach. Wszyscy wpisywali Rewalankę i inne związane hasła z naszą gminą. Proszę jednak zobaczyć, że Gmina Rewal to też inne miejscowości i akurat takie było przesłanie „7 Źródeł”. Nazwa ta pasuje do naszej gminy powiedział Konstanty Tomasz Oświęcimski.– Jest przecież wiele kampanii promocyjnych, które nie mają nazwy danej miejscowości. Poczekajmy i dajmy szansę. Gwarantuję, że ta woda będzie kojarzona z Rewalem – dodał.