Po 9 tygodniach, zakończył się kurs podstawowy strażaków ratowników OSP z powiatu kamieńskiego. W trakcie jego trwania, szkolący się druhowie przeszli szereg zajęć zarówno teoretycznych, jak i praktycznych z wykorzystaniem sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Pierwszy etap teoretyczny zakończył się egzaminem na platformie e-lerning, co uprawniało do przystąpienia w zajęciach praktycznych. Zajęcia praktyczne prowadzone były przez funkcjonariuszy PSP Kamień Pomorski oraz PSP Międzyzdroje, w sześciu kategoriach tematycznych. Zorganizowano stanowiska do zajęć z rozwinięć linii gaśniczych oraz zajmowania stanowisk gaśniczych, sprawiania i obsługi drabin pożarniczych, sprawiania i obsługi pilarek i przecinarek, sprawiania i obsługi hydraulicznych narzędzi ratowniczych oraz sprzętu pneumatycznego, stanowisko z obsługi i pracy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, stanowisko z zakresu udzielania pomocy medycznej.

W trakcie kursu ,druhowie uczestniczyli w zajęciach wydolnościowych w komorze dymowej zorganizowanych w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie oraz przeszli szkolenie doskonalące z zakresu współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratowniczym. Całość kursu zwieńczona została egzaminem. W kursie podstawowym uczestniczyło 27 osób, które w pełnym składzie dobrnęli do egzaminów i pomyślnie je zdało.

opracowanie: st. kpt. Michał Wiaderski KPPSP Kamień Pomorski
zdjęcia: PSP Kamień Pomorski/OSP Stuchowo