Kamień Pomorski ma coś czego mogą nam zazdrościć w inne miasta – Kamieńską Amatorską Ligę Futsalu, która w najbliższą niedzielę (18.11) o godz. 14.00 po raz dwudziesty zainauguruje swoje jubileuszowe rozgrywki.  Dla przykładu w trzecim największym mieście Pomorza Zachodniego, tj. w Stargardzie z powodu braku frekwencji zdecydowano o zawieszeniu rozgrywek.

KALF  to jedna z najstarszych amatorskich lig futsalowych w województwie zachodniopomorskim, działająca nieprzerwanie od 2004 roku. W najlepszych latach w rozgrywkach brało udział 300. zawodników, a 24. drużyny rywalizowały w trzech ligach. Te lata świetności mamy za sobą, jednak mimo to kamieńska liga od lat cieszy się niesłabnącą popularnością.

W tym roku do rywalizacji ostatecznie zgłosiło się osiem drużyn (nad startem zastanawiali się także inni). W piątek  (9.11) na spotkaniu kapitanów z Dyrektorem MOSiR-u Sylwią Brzęczkowską wg tabeli Bergera  dokonano losowania terminarza rozgrywek, wybrano komisję dyscyplinarną oraz omówiono najważniejsze zmiany w porównaniu do poprzednich edycji.

Na liście zgłoszonych drużyn brakuje m.in. Pankbudu co oznacza, że w tej edycji będziemy mieli nowego mistrza rozgrywek. Przypomnijmy bowiem Pankbud po zwycięstwie 5:4 nad Bosmanem Chomino był triumfatorem XIX edycji. Do sportowej rywalizacji nie przystąpiły także drużyny Contry, DarKingu, Oldbojów oraz Agropomocy Sulikowo.

Za prowadzenie rozgrywek będzie odpowiadał wieloletni zawodnik tej ligi – Remigiusz Pęcak. W skład komisji dyscyplinarnej weszli Dyrektor MOSiR Sylwia Brzęczkowska, przedstawiciel sędziów KS ZZPN oraz Dawid Roszak.

W rundzie zasadniczej rozegranych zostanie siedem kolejek. Pięć do końca bieżącego roku, pozostałe już w nowym. Oznacza to, że okienko transferowe będzie otwarte między trzecią a czwartą serią spotkań. Nowi zawodnicy mogą być zgłaszani do rozpoczęcia pierwszego meczu czwartej kolejki. Pozostałe zapisy regulaminowe są takie same jak w poprzednich rozgrywkach.

Ponieważ mamy tylko osiem zespołów to ta część rozgrywek będzie jedynie walką o tak zwane rozstawienie w play-off. W fazie pucharowej zasady rozgrywek będą takie same jak to było w poprzednich rozgrywkach. Szczegółowy terminarz, plan gier oraz regulamin dostępny jest na stronie: http://kalf.com.pl/

Pierwszy gwizdek sezonu 2018/2019 zabrzmi w niedzielę (18.11) punktualnie o godz. 14.00, kiedy to ma boisko wyjdą drużyny Ekolu Dziwnówek oraz Mediciny. Już teraz zapraszamy Państwa do kibicowania.

Pary pierwszej kolejki:
Godz. 14:00  Ekol Dziwnówek – Medicina
Godz. 14:40  Vocatus Golczewo – Repro Serwis Pol.
Godz. 15:20  Bosman Chomino – Jack-Pol Przybiernów
Godz. 16:00  Dynamit Benice – KS Zryw Zamoście