Na boisku sportowym w Kukułowie odbył się Kukułowski Rodzinny Piknik Ekologiczny. To była wspaniała okazja do spędzenia czasu w gronie rodziny. Dzieci mogły cieszyć się licznymi atrakcjami przygotowanymi przez Kamieński Dom Kultury oraz samych rodziców. W przerwach między zabawami na wszystkich czekały smaczne przekąski, napoje oraz wata cukrowa.

Pierwszym punktem programu był quiz ekologiczny dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą i świadomością ekologiczną. Kolejną atrakcją był pokaz tresury psów, przeprowadzony przez zespół Military Spark Dogs. Oczywiście, oprócz emocji związanych z samym pokazem, omówiony został także temat bezpieczeństwa.

Nie zabrakło również funkcjonariuszy z Powiatowej Komendy Policji w Kamieniu Pomorskim. Przekazali oni cenną wiedzę na temat bezpiecznego spędzania wakacji i zaprezentowali sprzęt policyjny. Oczywiście, nie mogło zabraknąć strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Kamienia Pomorskiego. Oni również zaprezentowali swoje pojazdy, zorganizowali zabawy dla najmłodszych, a na zakończenie rozstawili kurtynę wodną, która ochłodziła wszystkich uczestników naszego pikniku.

Duże zainteresowanie, piękna pogoda i mnóstwo atrakcji, a także pieczony dzik jako smakołyk dla wszystkich, sprawiły, że Kukułowski Rodzinny Piknik Ekologiczny był wielkim sukcesem. Sołtys i Rada Sołecka składają serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tej imprezy.