Wszystko wskazuje na to, że zapowiadana przez Burmistrza Stanisława Kuryllo budowa nowej Mariny zostanie zrealizowana! Obecni dziś w Kamieniu Pomorskim politycy PiS nie mieli żadnych wątpliwości zaznaczając, że miasto zasługuje na to, aby stać się perłą Pomorza Zachodniego. 

– Chciałem w pas pokłonić się samorządowcom, za to jak skutecznie zabiegają o Wasze interesy. Dziś jest taki czas, że przedstawiciele wszystkich samorządów starają się zadbać o to, aby mieszkańcom Kamienia Pomorskiego stworzyć takie same warunki do życia jak w miastach metropolitarnych. Postawiliśmy sobie za cel rozwój Polski zrównoważonej. Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego, Dziwnowa, Świerzna mają takie samo prawo do bezpiecznych ulic, chodników czy szkół jak mieszkańcy metropolii – mówił Joachim Brudziński.

Europoseł i jeden z najważniejszych polityków PiS wspomniał także o aspiracjach związanych z budową oraz tym, że parlamentarzyci będą wspierać ten projekt. Podobne zdanie wyraził Minister Marek Gróbarczyk.

Nowa Marina oprocz przyciągnięcia do miasta turystów sprawiłaby, że w Kamieniu Pomorskim powstałby największy port jachtowy w Polsce.