16 ulic! Tyle dokładnie najpóźniej do połowy przyszłego roku zostanie zmodernizowanych w Kamieniu Pomorskim w obecnej kadencji Burmistrza Stanisława Kuryłło. Dziś (25.06) odbyło się uroczyste otwarcie części wykonanych dróg. W Kamieniu pojawił sie europoseł Joachim Brudziński, minister Marek Gróbarczyk, poseł Leszek Dobrzyński, Wojewoda Zbigniew Bogucki czy prezes ARMiR Halina Szymańska.

To historyczne wydarzenie dla Kamienia Pomorskiego. Po pierwsze, bo tak duża ilość środków napłynęła do Kamienia Pomorskiego z zewnątrz, że udało nam się tą inwestycję zrealizować. Historyczna, bo znajdujemy się w centrum miasta, w centrum historii Kamienia. Żeby odtworzyć to miejsce wspólnie z Rządem Państwa Polskiego jak i wojewodą udało nam się tą inwestycję zrealizować – powiedział Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Gmina Kamień Pomorski otrzymała dofinansowanie na realizację przebudowy ulic Gryfitów i Piastowej w kwocie 726 tys złotych w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg Województwa Zachodniopomorskiego. Wcześniej kwotę 600 tys złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nowe drogi zrealizowane są z kostki granitowej nawiązującej do bruku, który występował niegdyś na ulicach.

Powiat Kamieński w porozumieniu z Gminą Kamień Pomorski uzyskał blisko 2 mln dofinansowania na modernizację ulicy Basztowej, Strzeleckiej, Plac Katedralny wraz z częścią ulicy Żeromskiego. Całe zadanie wyceniono na prawie 4 mln złotych. W tym wypadku dofinansowanie wyniosło 50%.

Chciałem w pas pokłonić się samorządowcom, za to jak skutecznie zabiegają o Wasze interesy. Dziś jest taki czas, że przedstawiciele wszystkich samorządów starają się zadbać o to, aby mieszkańcom Kamienia Pomorskiego stworzyć takie same warunki do życia jak w miastach metropolitarnych. Postawiliśmy sobie za cel rozwój Polski zrównoważonej. Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego, Dziwnowa, Świerzna mają takie prawo samo do bezpiecznych ulic, chodników czy szkół jak mieszkańcy metropolii – mówił Joachim Brudziński.

Dzięki Polskiemu Ładowi, jeszcze w tym roku Gmina zamierza wyłonić wykonawcę który zmodernizuje ulice Pocztową, Jagiełły, Kościuszki, Wysockiego oraz Plac Wolności. Samorząd otrzyma na ten cel 95% dofinansowanie.