O szansach jakie niesie Polski Ład, ale także problemach społecznych dyskutowano dziś (3.11) w ramach spotkania zorganizowanego w Kamieniu Pomorskim z posłem Arturem Szałabawką reprezentującym Prawo i Sprawiedliwość.

Jesteśmy obecnie na takim etapie działania rządu. Za nami ciężki okres pandemiczny, jednak przed nami czwarta fala, która dotyka osoby głównie niezaszczepionych. Obecnie przeprowadzamy bardzo potężna inicjatywę, która nazywa się Polskim Ładem. To środki, które przekazywane są dla Gmin. Chcemy wyrównać przez to szansę rozwoju w wsiach, miastach czy powiatachrozpoczął poseł Artur Szalabawka. Parlamentarzysta zaznaczył, że przyjęte rozwiązanie jest bardzo korzystne dla małych gmin i pozwala na wyrównywanie poziomu życia z tym w dużych miastach.

Widać coraz mniejsze różnice pomiędzy mieszkańcami małych miast i wielkich miejscowości, bo choć nie możemy doprowadzić do wyrównania poziomu zarobków, gdyż funkcjonuje u nas wolny rynek ale te wszystkie programy społeczne sukcesywnie wprowadzamy i jesteśmy wiarygodnizaznaczył poseł.

Było o środkach dla seniorów tj. 13 i 14 emeryturze, zniesieniu podatków dla większości emerytów oraz innych programach czy wsparciu jakie ma wnieść Polski Ład.

Zatrzymaliśmy potężny trend spadkowy jeżeli chodzi o demografię. To zostało zahamowane i z tego trzeba się bardzo cieszyć. Podjęliśmy działania, które sprawiły że młodzież poniżej 26. roku życia zastanowi się zanim wybierze się na emigrację, bo tutaj nie musi płacić podatku podejmując zatrudnienie. Niestety zawsze będą osoby, którym zawsze pewne rzeczy się nie podobająstwierdził Artur Szałabawka.

Po raz pierwszy od 100 lat stoimy przed szansą zmiany Polski. Czego konkretnie? Niesprawiedliwości, tego że byli Ci bogaci i Ci biedni i jedni na drugich muszą pracować. Dziś powstaje szansa, aby to wyrównać i wprowadzić sprawiedliwość społeczna dzięki temu programowi. Podniesienie kwoty wolnej od podatku, emerytura bez podatku, to jakościowa zmiana dla tej grupy społecznej – mogliśmy usłyszeć od jednego z gości zaproszonych przez Posła Artura Szałabawkę.

Jestem zwolennikiem działań gospodarczych Morawieckiego, te cele gospodarcze które zostały wyznaczone są dobre. Mam ku temu całkowite przekonaniepowiedział parlamentarzysta.