Morderstwa dzieci, gwałty, zupełnie niezrozumiałe bestialstwo ujawnia każdego dnia Ukraińska Armia, na terenach odzyskanych spod okupacji rosyjskiego agresora. Choć można powiedzieć, że to niewiele znaczący gest, to kolejna lokalna firma w akcie solidarności, a przede wszystkim potępienia dla rosyjskiego agresora usuwa dobrze znaną nazwę ze swojej oferty. Tak oto w „Herbowej” znane wszystkim „ruskie” zastąpiły pierogi ukraińskie.

Herbowa słynie w okolicy z doskonałych wyrobów garmażeryjnych przygotowywanych według tradycyjnych receptur i wielu innych wyjątkowych wyrobów, które zyskały uznanie zarówno polskich, jak i zagranicznych konsumentów. Niezależnie czy szukacie potraw na przyjęcie firmowe czy domową uroczystość, Wasi goście będą zachwyceni ich świeżością i smakiem.

Nazwa tych pierogów w obecnej sytuacji na świecie, po prostu źle się kojarzyła, stąd decyzja o zmianie na Ukraińskie – mówi w rozmowie z naszą redakcja Marek Zieliński. 

Nasze pierogi, naleśniki, kluski czy krokiety i dostarczane są do licznych sklepów, restauracji i ośrodków wczasowych na terenie całego Pomorza Zachodniego. Produkty z Golczewa są eksportowane m.in. do Anglii i Niemiec. W ofercie golczewskiej firmy nie odnajdziecie już pierogów ruskich, po agresji na Ukrainę produkt ten został zastąpiony pierogami ukraińskimi.