„Odwilż” to film z gwiazdorska obsadą kręcony głównie w naszym województwie! Od 1 kwietnia możecie obejrzeć pierwsze dwa odcinki w HBO Max. Akcja filmu rozgrywa się głównie w Szczecinie, ale sceny kręcono także na naszym terenie tj. nieopodal mostu w Dziwnowie.

Szarości i zimne błękity przepełniają kadry nowego serialu HBO Max pt. „Odwilż”. Jesteśmy w Szczecinie, tam kręcone były zdjęcia, i w takim też, nieco prowincjonalnym mieście, dzieje się akcja. Główną bohaterką tej opowieści, która łączy dramat psychologiczny, thriller i kryminał, jest Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda). To jeszcze młoda, ale już doświadczona przez życie matka i wdowa. Jej mąż Wojtek (Wojciech Zieliński), również policjant, niedawno odszedł z tego świata.

W tej niewesołej już sytuacji, bohaterkę dotykają kolejne nieprzyjemne wydarzenia, tym razem na polu zawodowym. Pewnej nocy ginie młodziutka kobieta (Julia Rosnowska), córka znanego prokuratora (Bogusław Linda). Dziewczyna była w ciąży, ale po dziecku ślad zaginął – nie ma go przy ciele matki. Na samym początku śledztwa podejrzanym staje się mąż ofiary (Sebastian Fabijański), ale sprawa w „Odwilży” szybko robi się coraz bardziej pogmatwana. Na wierzch zaczynają wychodzić sprawy z przeszłości, a także prywatne relacje bohaterów skupionych wokół zabitej kobiety. Kto stoi za jej śmiercią? Dlaczego zginęła? Gdzie jest dziecko?

Dwa pierwsze odcinki już teraz obejrzycie w serwisie HBO Max. Na antenie HBO serial zadebiutuje 1 maja.