Największe przeboje Czesława Niemena wykona dla golczewskiej publiczności pierwsza dama polskiej piosenki – Grażyna Łobaszewska. Koncert „Z miłości do Niemena” odbędzie się w klubie Herbowa 16 lutego, w 80. rocznicę urodzin tego wybitnego muzyka.

Grażyna Łobaszewska, porównywana często do Arethy Franklin czy Billie Holiday, to jedna z najważniejszych i najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek i kompozytorek. Od lat zachwyca publiczność nie tylko wykonaniem piosenek napisanych specjalnie dla niej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własnymi interpretacjami standardów jazzowych czy gospel.

Podczas koncertu poświęconego twórczości Czesława Niemena artystka wykona m.in. takie przeboje jak „Dziwny jest ten świat”, „Jednego serca” i „Płonąca stodoła”. W programie koncertu nie zabraknie także jej największych hitów takich jak „Czas nas uczy pogody” czy „Gdybyś”. Na scenie towarzyszyć jej będzie formacja Ajagore wywodząca się z powoli dojrzewającego w Polsce nurtu jam band. Muzycy na co dzień kontraktowani są jako wzięci producenci muzyczni płyt znanych polskich wykonawców.

To będzie wyjątkowe, muzyczne wspomnienie Czesława Niemena. Tym koncertem uczcimy pamięć tego wybitnego muzyka w 80. rocznicę jego urodzin. To także świetna okazja do niestandardowego spędzenia Walentynek przy akompaniamencie niezwykłego głosu Grażyny Łobaszewskiej i brzmień zespołu Ajagore – mówi Artur Zych, menedżer klubu Herbowa.

Grażyna Łobaszewska wystąpi w Herbowej 16 lutego (sobota) z zespołem Ajagore w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja). Koncert rozpoczyna się o godz. 20.00. Bilety można nabyć w klubie oraz w sklepie „Chata Polska” w Kamieniu Pomorskim (ul. Szczecińska 12) w cenie 35 zł (miejsca stojące) i 45 zł (miejsca siedzące).

Herbowa mieści się w samym centrum Golczewa przy ul. Zwycięstwa 9. Lokal słynie w okolicy z organizowania imprez okolicznościowych oraz cyklicznych koncertów. Występowało w nim już wielu znanych i cenionych artystów, m.in. Indios Bravos, Damian Ukeje, Sebastian Riedel i Michał Kielak, Pokahontaz, Czesław Mozil, Kamil Bednarek, Stanisław Soyka, Zbigniew Wodecki czy Martyna Jakubowicz.