Wybierali bankomaty w ustronnych miejscowościach m.in. Golczewie czy Dziwnówku. Do ich wysadzania używali gazu. Prokuratura skierowała do Sądu akt oskarżenia wobec trzech mężczyzn, zawodowych włamywaczy, członków grupy przestępczej którzy wyspecjalizowali się w okradaniu bankomatów.

Jak wynika z aktu oskarżenia, w nocy z 15 na 16 marca 2018 r. „podejrzani najpierw dokonali kradzieży samochodu osobowego marki VW, którym następnie udali się pod bankomat usytuowany w w Golczewie, gdzie przy wykorzystaniu gazu doprowadzili do jego eksplozji”. Na tym skoku zarobili 460 550 zł.

Jeden z oskarżonych, 40-latek, działał też na własną rękę. Prokuratura: „Dopuścił się przestępstwa kradzieży z włamaniem do bankomatu zlokalizowanego na terytorium Niemiec, skąd dokonał zaboru pieniędzy w łącznej kwocie 115 820 euro” (w tym przypadku także doszło do wybuchu). Cała trójka na wniosek prokuratora została tymczasowo aresztowana przez sąd. Wszyscy w przeszłości byli wielokrotnie karani. Za włamania grozi im do 10 lat więzienia, a za rozbój do 12 lat.