Zainicjowana przez kancelarię premiera patriotyczna akcja „Pod biało – czerwoną” po dwóch latach doczeka się wreszcie finału. W ostatni weekend także w Kołczewie miał miejsce finał projektu. 

Narodowo i patriotycznie w ostatni weekend było nie tylko w Wolinie. Także w Kołczewie , dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej udało się sfinalizować inicjatywę patriotyczną „Pod biało – czerwoną”. Efekt jej powodzenia zależał wyłącznie od Mieszkańców i to właśnie dzięki ich zaangażowaniu udało się. To były przemiłe chwile, okazja do spotkania i wielu owocnych rozmów – mówi Burmistrz Ewa Grzybowska.

Celem projektu „Pod Biało-Czerwoną” jest m.in. upamiętnienie 100 rocznicy zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920 roku oraz budowa wspólnoty i wzmocnienie idei zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Zadanie zostało współfinansowane w ramach rządowego projektu „Pod Biało-czerwoną”. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 5 485,13 zł, z czego 200 zł wynosił wkład własny Gminy.