Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie w obecności wiceprezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości Jakuba Pyżanowskiego podpisał akt notarialny o utworzeniu spółki, która działając w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej będzie budowała na terenie naszej gminy mieszkania nisko czynszowe. 

To kolejna szansa na rozwój naszej gminy. Budowa mieszkań nisko czynszowych nie tylko zwiększy zasób nieruchomości dla mieszkańców, ale stworzy szansę zatrzymanie młodych ludzi przed wyjazdem do innych miejsc. Wierzę, że dzięki przystąpieniu do spółki SIM KZN Bałtyk i tego programu budownictwa czynszowego w perspektywie kilku lat powstanie kilkadziesiąt mieszkań nisko czynszowych – stwierdził Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński.

Dla kogo jest SIM? – dla osób i rodzin nie posiadających własnego mieszkania w danej miejscowości, którzy dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednakże ich dochody są za niskie na zaciągniecie kredytu hipotecznego na mieszkanie.