Gmina Golczewo znalazła się kolejny raz na liście samorządów, którym pozytywnie rozpatrzono wnioski o wsparcie inwestycji w ramach 8. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Łącznie samorząd otrzyma prawie 8 mln złotych.

Pomoże to m.in. wykonać poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej tj. budynek remizy OSP w Golczewie, budynek remizy OSP i świetlicy w Kłębach oraz budynek Urzędu Miejskiego w Golczewie.

Kwota dofinansowania na ten cel wyniosła 1.79 mln złotych. Kolejne zadanie to przebudowa dróg w miejscowościach: Golczewo, Wysoka Kamieńska, Upadły oraz Wołowiec. Kwota dofinansowania w tym wypadku wyniosła 6,08 zł.

– To kolejne w ostatnich dniach dobre wiadomości dla naszej Gminy. Dzięki tym środkom uda nam się poprawić wizerunek naszych budynków i ulic. Termomodernizacja budynku Urzędu Miejskiego oraz budowa instalacji fotowoltaicznych wraz pompami ciepła w remizach OSP w Golczewie i w Kłębach z pewnością przełożą się również na zmniejszenie strat energii i wysokość rachunków za prąd i ogrzewanie. Jeśli chodzi o ulice to planujemy przebudować w ulicę Świerkową, Sosnową i Leśną w Wysokiej Kamieńskiej, w Golczewie cześć ulicy Kamieńskiej na tzw. Osiedlu  Kamieńskim, w Upadłych drogę w kierunku dawnych torów wąskotorówki a w Wołowcu drogę do budynku pałacu – powiedział Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński.