Skandaliczne zdarzenie miało miejsce we wtorek, wtedy to do Gminy dotarła informacja o tym, iż w miejscowości Duniewo (gm. Świerzno) ktoś samowolnie rozebrał przyłącze i licznik zasilający uliczne oświetlenie. Wójt przeprasza mieszkańców za niedogodności, jednocześnie mówi o skandalu i zapowiada wyciągnięcie wszelkich konsekwencji.

Wszystko miało miejsce we wtorek. Wtedy to w miejscowości pojawili się pracownicy Grupy Energetycznej „Brzostek”. Bez jakiegokolwiek uprzedzenia, zlikwidowali oni opłacane przez gminę przyłącze i licznik zasilający gminne oświetlenie uliczne.

To po prostu skandal mówi Wójt. Gmina posiada umowę na tą infrastrukturę podpisaną z dostawcą ENEA Operator. Za chwilowe utrudnienia w oświetleniu ulicznym przepraszam mieszkańców Duniewa. Podkreślam tylko, że wyciągnę wszelkie konsekwencje tych – w mojej ocenie – złych i błędnych działań. Zakładam, że nie byłoby żadnych problemów, gdyby gmina dalej korzystania z usług Enea Oświetlenie i płaciła za „konserwację” ich dawno przestarzałej sieci. Niestety, mimo naszych starań, do dzisiaj, w co najmniej połowie miejscowości, szpecą ich nieużywane lampy! – mówi Wójt Radosław Drozdowicz.