Za nami VII bieg Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Niezwykle malownicza trasa, wyznaczona leśnymi dróżkami, między Dziwnowem a Międzywodziem liczyła około 6250 metrów.

Zwyciężył Łukasz Szymański z Pobierowa – 24,05 min. , drugi był Robert Derda ze Świnoujścia – 24,38 min., trzeci – Adrian Śremski (LUKS „Bałtyk” Dziwnów)- 25,51 min. Wśród kobiet sytuacja znacznie się skomplikowała, ponieważ cztery najszybsze kobiety pomyliły trasę. Nagrodzono więc te, które nie zbłądziły. Wygrała Jolanta Materka (KB Kamień Pom.) przed Małgorzatą Sych (KB Kamień Pom.) i Izabelą Mrówczyńską (Kamień Pom.).

Na szczególną uwagą zasługuje fakt, że w naszym biegu wystartował pan Jan Kruszewski ze Świerzawy. Pan Jan – rocznik 1946, jest najstarszym uczestnikiem, który wystartował w Dziwnowskiej Lidze Biegowej. Mimo sędziwego wieku, jak na biegacza, pokonał 10 zawodników. Przybiegł do mety na 17 pozycji (startowało 27 osób). Brawo panie Janie! W poszczególnych kategoriach zwyciężyli (czasy kobiet do klasyfikacji DLB zostały zaliczone):

K3 – Ela Musiał (Wysoka Kamieńska) – 32,15 min
K4 – Bożena Jańczak (KB Kamień Pom.) – 32,57 min
K5 – Dorota Kowalska (KB Kamień Pom.)-32,34 min
M1 – Adrian Śremski (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 25,51 min
M3 – Bartek Musiał (Wysoka Kamieńska) – 27,09 min
M4 – Robert Derda (Świnoujście) – 24,38 min
M5 –Jarosław Kosoń (Maraton po plaży Kołczewo) -27,14 min
M6 – Andrzej Jankowiak (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 25,51 min
M7 – Jan Kruszewski (Świerzawa) – 33,03 min

LUKS „Bałtyk” składa serdeczne podziękowania paniom: Wiesi Kasabule i Gosi Janawie oraz panom: Zenonowi Nowakowi, Piotrowi Roczniakowi, Włodzimierzowi Heweltowi i Robertowi Surmie za pomoc w organizacji VII biegu. Za dwa tygodnie- 6 października odbędzie się ostatni punktowany bieg IV edycji DLB. Będzie to półmaraton, do którego zawodnicy wystartują z OW Wellnes Spa Marena w Międzywodziu. Już dziś zapraszamy do udziału w tym biegu.

LUKS „Bałtyk”