7 stycznia br. w hali sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrana została szósta kolejka w ramach XIX edycji Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Organizatorem rozgrywek jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim. W rywalizacji udział bierze 13 zespołów, a sama liga liczy 166 zawodników.

Szósta kolejka rozpoczęła się od zdecydowanego zwycięstwa DarKingu, który pokonał Contrę 14:1. Było to pierwsze zwycięstwo DarKingu w lidze, który po tym meczu zajmuje 10. miejsce w tabeli. Contra zagrała bez ławki rezerwowej i wszystko wskazuje na to, że drużyna ta nie dotrwa do końca naszych rozgrywek. Zespół od początku zmaga się z poważnymi problemami kadrowymi.

W drugim spotkaniu trzecie z rzędu zwycięstwo Pankbudu, który tym razem zafundował zimny prysznic Dynamitowi Benice wygrywając 14:2. Dynamit po wygranej w pierwszej kolejce zaliczył cztery porażki z rzędu i obecnie zajmuje 12 miejsce w tabeli. Pankbud natomiast idzie jak burza i obecnie zajmuje 4 miejsce. Drużyna ta to bez wątpienia hit tegorocznych rozgrywek. Mecze Pankbudu dostarczają niezapomnianych wrażeń, a młody zespół zyskuje coraz większą sympatię i popularność.

Trzecie spotkanie rozgrywane pomiędzy Ekolem Dziwnówek a drużyną Jack-Pol Przybiernów zakończyło się remisem 4:4 po bardzo dobrym, zaciętym i wyrównanym spotkaniu. Ekol zajmuje obecnie 6 miejsce, mając dokładnie tyle samo punktów, co mający lepszy bilans bramkowy i zajmujący 5 miejsce zespół z Przybiernowa. Oba zespoły jak dotąd wygrały po 3 mecze, zaliczyły po jednej porażce i jednym remisie.

W czwartym meczu Vocatus Golczewo pokonał KS Zryw Zamoście 4:3. W ten oto sposób zespół z Golczewa przełamał czarną serię trzech porażek z rzędu, co z pewnością poprawiło nastroje w drużynie. Być może motywacji dodały nowe stroje sportowe ufundowane przez Golczewską Grupę Sportową, w których zaprezentowali się zawodnicy Vocatusa. Sukces tym większy, że przeciwnik – KS Zryw Zamoście nie jest łatwym rywalem i potrafi powalczyć o punkty z każdym zespołem. Po tej kolejce Vocatus Golczewo zajmuje 9 miejsce w tabeli mając 5 punktów na koncie. KS Zryw Zamoście z czteroma punktami zajmuje pozycję 11.

W czwartym spotkaniu Bosman Chomino pokonał Agropomoc Sulikowo 6:3 zgarniając w dość nieoczekiwany sposób komplet punktów. Drużyna Bosmana zagrała sześcioma zawodnikami i z zawodnikiem w roli bramkarza. Agropomoc Sulikowo sięgnęło po wsparcie ze Świnoujścia, zgłaszając do gry Michała Protasiewicza, którego powitaliśmy po bardzo długiej nieobecności w KALF-ie. Pomimo zdecydowanej przewagi liczebnej Agropomocy to Bosman wyszedł zwycięsko z tego pojedynku i wykorzystując pauzę drużyny Repro Service Pol., przy remisie Mediciny, zajął pierwsze miejsce w tabeli. Bosman ma 15 punktów tyle samo co Repro, o fotelu lidera zadecydował jednak lepszy bilans bramkowy.

Największa niespodzianka wydarzyła się na zakończenie VI kolejki ligowej. Oldboye Gryfa Kamień Pomorski zmierzyli się z Mediciną. Mecz miał być dla Mediciny lekkim spacerkiem, zwykłą formalnością obliczoną na zgarnięcie trzech punktów. Tak się jednak nie stało. Medicina zlekceważyła swojego rywala i zapłaciła za to remisem i podziałem punktów w tym spotkaniu. Na kilka minut przed końcem zespół Karola Ptaka prowadził z Olboyami 3:1. Oldboye postawili wszystko na jedną kartę i rzucili się do ataku. Bramkę kontaktową zdobył Stanisław Kuryłło. Na kilka sekund przed końcem w wyniku szóstego przewinienia Mediciny Oldboye otrzymali w prezencie rzut karny przedłużony, który na bramkę na wagę remisu zamienił Dominik Kokot, notabene w poprzednim sezonie zawodnik Mediciny. Medicina po tej kolejce zajmuje 3 miejsce, Oldboye natomiast są na 8 miejscu.

VI kolejka ligowa za nami. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom, którzy odwiedzili naszą halę. Dziękujemy przyjezdnym, że chciało Wam się pokonać tyle kilometrów, po to tylko żeby zagrać 30-minutowy mecz. Jesteśmy dumni, że w naszej lidze grają zawodnicy z tak odległych miast jak Szczecin czy Świnoujście. To była bardzo udana kolejka ligowa, być może dlatego że rozegrane mecze sędziowała para sędziowska ze Stargardu – urocza pani Joanna Pondo, w przeszłości bramkarka w żeńskiej drużynie Błękitnych Stargard oraz pan Łukasz Wilk. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne nasze rozgrywki.

Po tej kolejce rozpoczynamy okienko transferowe czyli szansę na ewentualną zmianę drużyny. To również ostatni moment na zgłoszenie nowych graczy. VII kolejka Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu odbędzie się za dwa tygodnie z uwagi na 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w niedzielę, 14 stycznia br. odbędzie się w hali sportowej w Kamieniu Pomorskim.

źródło: MOSiR Kamień Pomorski