W dniu 14 września 2018 w programie: wystąpienia  włodarzy miasta i zaproszonych oficjalnych gości, wykład Dyrektora Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie Zdzisław Derebeckiego,   oficjalne otwarcie Senioraliów przez Prezydenta Miasta Janusza Gromka i wręczenie seniorom symbolicznego klucza do miasta, Otwarcie wystawy poplenerowej pt. „Tajemnica obrazu a natura morza” z IV Letniej Szkoły Seniora w Dziwnówku,  Debata przedstawicieli parlamentarzystów, samorządowców i przedstawicieli sektora trzeciego na temat: „Przyszłość polityki senioralnej w Polsce”.

W dniu  15 września 2018 w programie:    godzina  11.00 formowanie i wymarsz korowodu przez orkiestrę „Morka” ulicami  miasta i nadmorską promenadą, pokaz mody prezentowany przez słuchaczy UTW w Kołobrzegu,  prezentacje artystyczne przez przybyłych i miejscowego UTW (chóry, soliści, tańce, kabaret, poezja),  na zakończenie poczęstunek – zupa grochowa dla gości – członków UTW i uczestników korowodu . Godzina 17.00  pożegnanie przyjezdnych gości i zakończenie SENIORALIÓW

Tak się bawią seniorzy…… to okrzyki,   które towarzyszyły imprezie. My też tam byliśmy i wspaniale bawiliśmy się… miedzy innymi przy akompaniamencie akordeonu Pana Andrzeja Koniecznego z Nowogardu,  który współpracuje z Zespołem Śpiewaczym „Maliny” z UTW w Golczewie. W tym wyjątkowym święcie grupa 23 Słuchaczy, mile spędziła czas i godnie reprezentowała  Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golczewie, do zobaczenia za rok!!!.

Opracowanie i foto  – Janina Kołodzińska – prezes UTW w Golczewie.