W nawiązaniu do słusznej krytyki prasowej dotyczącej postawienia znaku drogowego B1 (bez właściwych ograniczeń) przy ul. Gryfa Pomorskiego (na trasie za ośrodkiem Darz Bór w kierunku plaży w Lubiewie) informuję, że był to ewidentny błąd Służb Miejskich, który jeszcze w tym samym dniu, od momentu zgłoszenia, został naprawiony.

W załączeniu przesyłam zdjęcie aktualnego stanu tego znaku drogowego – który dopuszcza możliwość korzystania z leśnej drogi przez rowerzystów. Jednocześnie informuję, że główną intencją posadowienia tego znaku była właśnie poprawa bezpieczeństwa i komfortu dla korzystających z bardzo wąskiej leśnej drogi rowerzystów i pieszych oraz likwidacja dzikich pół kampingowych, których w tym wyjątkowym i urokliwym miejscu nie powinno być.

Właśnie w tym celu posadowione zostały również toalety TOI-TOI i zamontowane estetyczne mocowania na rowery. Ufamy, że takie działania spotkają się z akceptacją i zrozumieniem zdecydowanej większości naszych mieszkańców i turystów korzystających z tego wyjątkowego miejsca.

Adam Szczodry
Sekretarz Gminy Międzyzdroje