Burmistrz Dziwnowa podejmuje kroki w kierunku poprawy dostępności dla osób niepełnosprawnych, wprowadzając szereg istotnych zmian w infrastrukturze budynku.
Obecnie siedziba urzędu mieści się w zaadaptowanym budynku wczasowo-kolonijnym. Mimo swojej unikalnej historii, budynek ten niestety nie spełnia obecnych standardów i norm przewidzianych przepisami dla dostępności obiektów publicznych. To skłoniło Urząd Miejski do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu niezbędnej przebudowy.
Nadchodzące prace modernizacyjne obejmują szeroki zakres poprawek. Planowane zmiany zaczynają się od przebudowy wejścia głównego do Urzędu Miejskiego. Prace te będą polegały na likwidacji stopnia podestu wejściowego, wymianie stolarki drzwiowej oraz obniżeniu posadzki wejściowej, co zdecydowanie ułatwi dostęp do budynku. Ponadto planowane jest również zamontowanie platformy przychodowej, która dodatkowo zwiększy dostępność dla osób na wózkach.
W ramach prac modernizacyjnych, przewidziana jest także przebudowa schodów oraz wydzielenie specjalnie przystosowanego biura obsługi oraz toalety dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Aby zminimalizować utrudnienia dla funkcjonowania instytucji, prace wyburzeniowe oraz betonowanie mają być wykonywane w dni wolne od pracy Urzędu.
Samorząd w Dziwnowie pokazuje swoje zaangażowanie w tworzenie bardziej inkluzjnej przestrzeni dla wszystkich mieszkańców. Te kluczowe zmiany znacząco zwiększą dostępność urzędu dla osób niepełnosprawnych, co jest ogromnym krokiem naprzód na drodze do pełnej dostępności wszystkich publicznych instytucji.
20 komentarzy
Iga mówi:
maj 18, 2023
o godzinie 13:54
Ja myślę o tym,żeby ktoś w końcu rozwiązał problem toalet na terenie Dziwnowa. Ogromny wstyd dla takiej miejscowości. PANIE BURMISTRZU widać,że zamiast pracownicy odpowiedzialni za toalety,powinien Pan osobiścipe osobiście zająć się sprawą.
Anonim mówi:
maj 17, 2023
o godzinie 5:33
Kulawych jest niewielu i do nich urzędnik powinien schodzić na żądanie.
Anonim mówi:
maj 17, 2023
o godzinie 11:42
Ale za to głupich jest wielu.
Anonim mówi:
maj 16, 2023
o godzinie 20:29
Niech się Niemcy uczą polskiego. Są Niemcy którzy przyjeżdżają do Nas po raz 20 , a nawet po Polsku nie potrafią powiedzieć parę zwrotów grzecznościowych w stylu dzień dobry , do widzenia, dziękuję. Dość służalczości Niemcom i jak się coś nie podoba won …… za Odrę i już.
Anonim mówi:
maj 17, 2023
o godzinie 7:23
Hahaha, powiedz to tym, u których ci Niemcy wydają co roku spore pieniądze. Jako, że ty z tego nic nie masz to i wypisujesz głupoty. Z tego co widzę, to właśnie ty jesteś sfrustrowany. I to moooocno.
Anonim mówi:
maj 17, 2023
o godzinie 17:32
Niektórzy za kilka euro dadzą się w d*** w****ć Hansowi. Twój wybór, nie oceniam.
Mieszkaniec. mówi:
maj 16, 2023
o godzinie 19:55
Co ty Karolinko wygadujesz że urzednicy powinni znać jezyki, zapewne jesteś jedną z tych co wczoraj wyjechałaś z Polski i już zapomniałaś jak się to u nas nazywa. Polecam przejechać się do franci i zobaczymy czy dogadasz się po angielsku czy niemiecku. Wychodzą z założenia że jesteś w ich kraju szanuja swój język i tylko w takim chcą rozmawiać. No chyba że chodzi o ludzkie zdrowie to co innego . Nawet policjant mówi że jesteś we Francji to mów po francusku. Nie mają obowiązku znać języka jeśli jest potrzeba ściągają tłumacza i tyle. Wiesz gdzie dogadasz się po polsku we Włoszech na rynku pod krzywa wieżą w Pizie , tam przemiły Afroamerykanin powie do cienie chcąc sprzedać chiński produkt powie tak ” o polako kup , taniej jak w biedronce ” i tu się skończy rozmowa po polsku . Pozdrawiam
anegdota polska mówi:
maj 16, 2023
o godzinie 19:53
Mówili zostań radną – radnym to twoje znajomości z ludźmi wpływów lokalnych błyskawicznie wzrosną. Rodzina i znajomi znajdą pracę w strukturach miejskich-gminnych i inne przywileje.
BR mówi:
maj 16, 2023
o godzinie 19:47
Urzad w Dziwnowie to nic nie ma z demokracja!!! przeważnie pracują tam osoby myślący po PRL-u,czyli kłamstwa,staranie zmieniac dokumentów urzędowych i dwupolizanie znajomym!!
Anonim mówi:
maj 16, 2023
o godzinie 19:33
Tu jest Polska i mówi się po polsku.
Anonim mówi:
maj 17, 2023
o godzinie 7:26
Bardzo słabo, ale lepsze to niż ruski.
Anonim mówi:
maj 17, 2023
o godzinie 8:44
Słabe podejście tłumaczące brak znajomości języka. Ja zawsze staram się odezwać w języku którym włada adwesarz.
Anonim mówi:
maj 19, 2023
o godzinie 9:29
Nie używaj słów których nie rozumiesz. Więcej czytaj a mniej pisz.
anonim mówi:
maj 16, 2023
o godzinie 18:16
Mieszkam poza granicami Polski już dość długo, obecnie już w trzecim kraju. Wszędzie gdzie byłem coś załatwiać musiałem posługiwać się językiem urzędowym danego kraju mimo iż w okolicy mieszkało dużo Polaków. Nikogo w urzędach nie interesowało że jestem obcokrajowcem, oni tzn urzędnicy ni muszą znać języków a jeśli nawet znają nie są zobowiązani ich używać. Argument o posługiwaniu się językami przez urzędników jest dla mnie trochę nie na miejscu bo są przecież osoby które zajmują się tłumaczeniem.Obywatel innego kraju powinien też zdać sobie sprawę iż prowadząc w naszym kraju interesy lub posiadając jakiś dom musi znać język lub korzystać z tłumacza.
Karolina mówi:
maj 16, 2023
o godzinie 9:45
Urząd miejski jeśli chce być dostępny dla obywateli, to niech zacznie od dwóch rzeczy – kurs języków obcych dla urzędników, bo w dzisiejszych czasach absurdalnym jest, że obywatele innych krajów nie mogą nic załatwić w urzędzie, bo nikt nie mówi po niemiecku czy angielsku. W Kołobrzegu nie ma z tym problemu, a w tej gminie, która żyje z podatków właścicieli nadmorskich apartamentów nikt nie może się dogadać. Jest 21 wiek, a nie wczesna komuna. Druga sprawa to kasa – jak kasa może być czynna przez trzy dni w miesiącu? W każdym urzędzie każdy obywatel może dokonać opłaty na miejscu, a tutaj niestety nie. Urząd zatrzymał się w czasach głębokiej komuny i przystosowanie go do osób niepełnosprawnych niewiele tutaj zmieni.
Mieszkanka mówi:
maj 16, 2023
o godzinie 13:11
dokładnie. młode dziewczyny pozatrudniali po rodzinie i ani be ani me po niemiecku
Anonim mówi:
maj 16, 2023
o godzinie 22:03
Proszę wskazać w którym urzędzie niemieckim można załatwić sprawę mówiąc tylko po POLSKU?
Anonim mówi:
maj 17, 2023
o godzinie 7:25
Nie przesadzajmy, angielski jako jezyk przyjęty za „światowy” owszem tak. Ale niemiecki?
ja mówi:
maj 18, 2023
o godzinie 18:14
bliskość granicy unia europejska zobowiazuje do nauki języków, masakra co za prymitywy tu…
Anonim mówi:
maj 16, 2023
o godzinie 19:00
Prawda z tą kasą w Urzędzie gminy ,porażka ponieważ ciągle zamknięta . Ograniczony dostęp. W ogóle zredukować urzędników o 1/5 i postawić na wydajność. Straż Miejską rozwiązać bo bezproduktywni i mało efektywni.