„WIEM, CO PODPISUJĘ” – Ta akcja jest skierowana do osób zawierających umowy, szczególnie do seniorów. To oni są najczęściej ofiarami nieuczciwych przedstawicieli handlowych reprezentujących operatorów. Co zrobić, żeby nie zostać oszukanym? W ramach kampanii „Wiem, co podpisuję” doradzamy, na co zwracać uwagę, gdy zawieramy umowę w domu, kiedy możemy od niej odstąpić, jak dochodzić roszczeń. Zajęcia mają formę wykładów, podczas których w przystępny sposób przedstawiamy słuchaczom typowe praktyki nieuczciwych sprzedawców. Pokazujemy jak się przed nimi bronić.

W 2017 roku przeprowadziliśmy ponad 100 spotkań dla prawie 8 tys. seniorów. Do programu można zgłaszać się pod numerem 22 5349225 lub poprzez email: cik@uke.gov.pl.

Zapraszamy do kontaktu szczególnie organizacje senioralne i Uniwersytety Trzeciego Wieku. Nasze wykłady są bezpłatne.

„KLIKAM Z GŁOWĄ” – Internet to źródło zabawy i wiedzy oraz narzędzie komunikacji. Należy jednak wiedzieć, jak z niego bezpiecznie korzystać. Najmłodsi użytkownicy smartfonów najczęściej korzystają z nich bez ograniczeń. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie mogą wiązać się ze ściąganiem gier lub wysyłaniem drogich sms-ów. Nie są świadomi niebezpieczeństw, jakie niosą treści nieodpowiednie dla ich wieku.

Kampania „Klikam z głową” przeznaczona jest dla dzieci ze szkół podstawowych. Podczas zajęć rozmawiamy jak bezpiecznie poruszać się w sieci i korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych. Uczymy, jak radzić sobie z agresją w sieci, chronić dane oraz  uniknąć wysokich rachunków. Nasze warsztaty są bezpłatne i trwają około 45 minut.

Do programu można zgłaszać się pod numerem 22 5349225 lub poprzez email: cik@uke.gov.pl. Wiecej informacji na temat obu akcji, można znaleźć na stronie: www.uke.gov.pl

Krzysztof Zawiliński