29 września 2019 roku na stadionie miejskim w Wolinie wystartuje impreza sportowa Bieg Wikinga w ramach której zapisani uczestnicy wystartują w biegu na 10 km i marszu nordic walking na dystansie 5 km. Spodziewamy się 400 zawodników i drugie tyle kibiców.

Dla wszystkich przygotowaliśmy moc atrakcji. W czasie trwania zawodów, ale również przed i po zapraszamy do degustacji kaw przygotowywanych przez prawdziwego baristę – mistrza parzenia kawy! Zachęcamy do oglądania i podziwiania floty SUV-ów SEATa, który jako sponsor imprezy wystawi swój mobilny salon aut na stadionie. Zapraszamy do kupowania i smakowania ciast przygotowanych specjalnie na tą imprezę przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Wolinie. Przy okazji warto wspomnieć, że wolińska szkoła podstawowa użycza nam swoje szatnie, sanitariaty i sale gimnastyczne m. in. na biuro zawodów i depozyt. Dzieci namawiamy do odwiedzenia naszego Kącika Malucha zlokalizowanego na Orliku, gdzie nasze animatorki i wolontariuszki zaopiekują się nimi oraz umilą im czas poprzez gry, zabawy i konkursy zakończone wieloma nagrodami i niespodziankami.

Szczególnie zachęcamy publiczność to pozostania do końca, kibicowania zawodnikom i oklaskiwania zwycięzców na mecie i na podium. Dla najwytrwalszych kibiców przewidzieliśmy nagrody, które będziemy losować na koniec imprezy. W ten oto sposób jako jedyni w regionie robimy wydarzenie sportowe, na którym nie tylko zawodnicy mają możliwość wylosowania nagród rzeczowych ale i widzowie. Główną nagrodą przewidzianą do rozlosowania wśród publiczności będzie „Weekend z SEATem z pełnym bakiem”, czyli możliwość skorzystania z zatankowanego do pełna nowiutkiego auta Seata, pojechania w świat na cały weekend i dojechania z powrotem do salonu w Szczecinie na „wysuszonym baku”.

Przy organizacji Biegu Wikinga, pomoc i wsparcie otrzymaliśmy dotychczas od: Gminy Wolin, Netto, Link, BUP IGO, ENEA Operator, Hotelu Aurora, Stowarzyszenia Słowian i Wikingów, Seata Krotoski-Cichy Szczecin, Banku Spółdzielczego w Wolinie, Margaretty Judkiewicz – Podolog, MTM Wolin, Lawendowego Wzgórza, Firmy Handwit-Balticus Apartamenty, Cieślik Ubezpieczenia, Alox Logistic, Bella’s Bag, TV Słowianin, Baykus Kebab, Kwiaciarni Lotos, Zakładu wulkanizacyjnego Stanisław Barycza, Zakątka Mala, Studia Urody Lejdis – Danuta Kostek, Leszka Grocholskiego P.P.H.U Leg-Pol – Sprzęt Rybacki, Studia Fryzjersko-Kosmetycznego Anny Czajkowskiej, Sklepu Meta-lux, Firmy Piaskowanie Radosława Laskowskiego, Gabinetów Dentystycznych Agnieszki Grocholskiej, Nadleśnictwa Międzyzdroje, eM-Styl, Ciastkarni – Piekarni Żelek, Restauracji Herbowa oraz Pani Danuty Łużnej, Pana Sebastiana Mamzera, Pana Mariusza Drzymały i Pana Witolda Rudnickiego.

Zapraszamy 29.09.19 roku do Wolina na stadion miejski znajdujący się przy ul. Gryfitów i ul. Spokojnej już od 11:00! Naprawdę warto!