W Kamieniu Pomorskim odbyło się uroczyste otwarcie Regionalnego Pogotowia Kryzysowego. To projekt realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego wspólnie z siedmioma powiatami: Drawskim, Kołobrzeskim, Sławieńskim,  Myśliborskim, Stargardzkim, Świdwińskim, Wałeckim.

Pogotowie Kryzysowe to miejsce dla osób, które doświadczyły nagłego kryzysu emocjonalnego lub są w jego trakcie, otrzymają odpowiednie, właściwie dostosowane wsparcie. Jest to o tyle ważne, ponieważ pomoc udzielona natychmiastowo jest w stanie zapobiec dalszym konsekwencjom trwającego kryzysu. Pomoc udzielana w punkcie jest bezpłatna. Dodatkowo, dzięki powołaniu zespołów mobilnych, pomoc udzielana jest również poza punktem np. w miejscu zamieszkania osoby doznającej kryzysu.

– Biorąc pod uwagę współczesne realia związane z brakiem dostępu do tego typu pomocy bardzo ważne jest, aby mieszkańcy w najtrudniejszych chwilach swojego życia mogli otrzymać szybką i profesjonalną pomoc – mówi Starosta Józef Malec

Urzędnicy zachęcają do kontaktu z zespołem Regionalnego Pogotowia Kryzysowego w Kamieniu Pomorskim, ul. Szpitalna 10 od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 20.00.  Możliwy jest również kontakt telefoniczny: 690 665 907.